Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przejściówka hdmi do displayport

manielos 19 Kwi 2012 11:30 13113 4
  • #1 19 Kwi 2012 11:30
    manielos
    Poziom 8  

Witam, mam monitor z wejściem displayport, chciałbym podłączyć do niego urządzenie które wypluwa HDMI (netbook, komórke przez adapter microHDMI-HDMI) w internecie pełno jest adapterów dp->hdmi, do podłączania tv/ monitora z hdmi do kompa/ notebooka z wyjściem displayport, czyli odwrotnie niż bym chciał, wiecie coś na temat przejściówek hdmi do displayport?

0 4
  • #2 28 Kwi 2012 21:36
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

HDMI i DP nie są ze sobą kompatybilne jednak urządzenia (źródła) DP++ można łączyć z odbiornikami HDMI za pośrednictwem prostej przejściówki

DisplayPort-to-HDMI adaptors and DisplayPort-to-DVI adapters are very simple and only operate one way. For instance, when a DP-to-HDMI adaptor is connected to a PC that supports DP++ (multimode) capability, the PC senses the presence of the adaptor and sends HDMI signals over the DisplayPort connector rather than DisplayPort signals. No signal conversion is performed by the HDM adaptor. HDMI signals are merely passed through. The unique DisplayPort adaptor capability enables the PC to connect to a variety of displays via the DisplayPort connector including HDMI, DVI, and VGA. VGA adaptors are more complex and perform active signal conversion from DisplayPort to VGA. These adaptors also operate only one way. Unfortunately, HDMI does not support conversion to other display formats as does DisplayPort.

http://www.displayport.org/faq/

W twoim przypadku potrzebna jest aktywna przejściówka HDMI -> DP ale może to być droga zabawka...

http://www.belfan.com/products_detail_D.asp?id=1790

0
  • #3 07 Sty 2014 10:04
    ktos_Ty
    Poziom 7  

manielos czy rozpracowałeś już temat? Właśnie stanąłem przed tym samym problemem. Sygnał HDMI z dekodera czy laptopa chcę podać na monitor, który ma wejście DP.

0
  • #4 16 Mar 2014 11:17
    cezarave
    Poziom 2  

Witam,
    WojtasJD możesz podać nazwę lub linka do konwerter, o którym pisałeś ?
    Szukałem na allegro i nic nie pasuje.

0
  • #5 17 Maj 2014 22:39
    manielos
    Poziom 8  

niestety problemu nie rozwiązałem, wygląda na to że potrzebny do tego jest aktywny konwerter sygnału, jak pisał WojtasJD, w odwrotnej sytuacji, gdy podłączamy laptopa przez DP do urządzenia HDMI przez pasywną przejściówkę, to urządzenie nadające wysyła sygnał HDMI po uprzednim rozpoznaniu podłączenia (ewentualnie przejściówka zmienia wtedy parametry płynącego przez nią prądu itp)

Pisownia!
    [_P_]

0