Witam.
Jako prace dyplomową chcę zrobić włączanie kompa za pomocą pilota z podaniem jeszcze za jego pomocą odpowiedniego kodu dostepu. Nadajnikiem i odbiornikiem maja sterować mikrokontrolery 8051 i napisany do nich odpowiedni program w Bascomie
Niestety mam problem z podczerwienią za pomocą której ma być nadawany sygnał. Nie wiem jaki nadajnik i odbiornik wybrać. Musi to być taki, który nie będzie czuły na jakieś zakłucenia zewnętrzne i najlepiej jakby transmisja odbywała się z udziałem RC5. Gdyby ktoś podpowiedział jaki musze użyć nadajnik i odbiornik to byłbym wdzięczny.
Aha, przy okazji to nie zna ktoś może jakiejs strony internetowej firmy która zajmuje się robieniem obudów do piotów na zamówienie albo stronki na której sprzedaja różne piloty. Taki od telewizora się nie nadaje bo nie potrzeba mi tylu przycisków
Jako prace dyplomową chcę zrobić włączanie kompa za pomocą pilota z podaniem jeszcze za jego pomocą odpowiedniego kodu dostepu. Nadajnikiem i odbiornikiem maja sterować mikrokontrolery 8051 i napisany do nich odpowiedni program w Bascomie
Aha, przy okazji to nie zna ktoś może jakiejs strony internetowej firmy która zajmuje się robieniem obudów do piotów na zamówienie albo stronki na której sprzedaja różne piloty. Taki od telewizora się nie nadaje bo nie potrzeba mi tylu przycisków