Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 710 - martwa po zabawach z softem

al_kajtek 23 Apr 2012 22:40 4645 13
    al_kajtek
    Level 9  
    Problem dla tych co znają się na telefonach, pracują w serwisach itp. A dotyczy Nokii Lumia 710
    Cześć,
    Problem dotyczy Noki Lumia 710.

Wgrałem rosyjską wersję softu za pomocą NCS (potrzebnego do odblokowania), wszystko działało i śmigało, aż zachciało mi się znowu polskiej. Jednak raz za razem NCS nie wykrywał Nokii, nie działała metoda z włącznikiem i volume-up. Próbowałem tak z kilka razy, jednak w końcu przestałem, odłączyłem telefon, wyjąłem baterię (bez wyjmowania po podłączaniu do NCS i recovery tel nie chciał się włączyć). I kiedy włożyłem ją po jakiś 20 minutach, telefon już nie żył. Nie reaguje na nic, nawet na czułe słówka. W serwisie męczą się z nią już tydzień, mówią, że da się ożywić, ale, że ich komputery nawet jej nie widzą.

Jej stan poza śmiercią (a może jest dla niej jeszcze nadzieja?) jest idealny, mam ją z Plusa dopiero dwa tygodnie.

Pytanie: jak się nie uda naprawić to co mogę z nią zrobić? Za ile sprzedać? Ew. co mogło się zepsuć i ile może kosztować naprawa?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    grubas
    Level 40  
    NSU nic nie zrobisz. On służy tylko do aktualizacji.
    Oddaj na gwarancji.
  • Helpful post
    djtonka
    Level 25  
    To nie doczytałeś że po nadpisaniu partycji linexem nie można użyć NCS do powrotu? Jedyna opcja na nadpisanie partycji oryginalna zawartością wyciągniętą z pliku esco programem QPST
    al_kajtek
    Level 9  
    Nie przeczytałem. A czy gwarancji nie straciłem przez podmianę oprogramowania z plusowskiego na to rosyjskie?

djtonka wrote:
    To nie doczytałeś że po nadpisaniu partycji linexem nie można użyć NCS do powrotu? Jedyna opcja na nadpisanie partycji oryginalna zawartością wyciągniętą z pliku esco programem QPST

a da się to zrobić jak telefon jest martwy niczym królowie na Wawelu?
  • Helpful post
    djtonka
    Level 25  
    Wykasowałeś bootloader i w domu nic nie zrobisz. Wymienią Ci płytę w serwisie.
    al_kajtek
    Level 9  
    a ile taka zabawa kosztuje?

W serwisie już jest, tylko od tygodnia nie radzą sobie z problemem.
  • Helpful post
    grubas
    Level 40  
    Jak masz gwarancję to mogłeś od razu wysłać do centrum serwisowego Regenersis na ich koszt.
    al_kajtek
    Level 9  
    Wybiorę do serwisu i zapytam, choć w tym moim powiedzieli mi, że za zabawy z softem traci sie gwarancję i jeszcze dostanie mi się tyle płacić, że puszczą mnie z torbami.
  • Helpful post
    grubas
    Level 40  
    Bzdury kolego opowiadasz.
    Oddaj na gwarancji, że się nie włącza i tyle.
    Wyłączyła się i koniec.
    Po co się rozgadywać.
    al_kajtek
    Level 9  
    Nie tyle ja opowiadam bzdur, tak mi powiedzieli w serwisie. Że jak tak powiem, a oni odkryją, że tel był przeze mnie zmieniany przez wgranie rosyjskiego oprogramowania, to zapłacę dużo. Nie wiem przecież czy powiedzieli mi prawdę czy nie.
  • Helpful post
    djtonka
    Level 25  
    nie odkryją, idź do nokia care i powiedz że robiłeś update przez Zune i coś się stało.
    al_kajtek
    Level 9  
    od razu zobaczą w systemie swoim czy robiłem update czy nie, poza tym zależy od serwisanta czy przymknie na to oko czy nie.
    djtonka
    Level 25  
    nic nie zobaczą ale jak jesteś uparty to rób na własna ręke.
    poochone
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W temacie zostało napisane już wszystko wiec zamykam.