Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę]wykonanie protoypu sterowalnego emitera wysokotonowego

naseva 26 Apr 2012 00:46 997 1
 • #1
  naseva
  Level 2  
  Cześć

  Proszę o wykonanie schematu i listy komponentów oraz kosztorys protoypu o poniższych właściwościach (przepraszam jeśli gdzieś znajdziecie głupoty po prostu nie jestem ekspertem)

  Prace w zakresie prototypu:
  1. Działający zasilany wolno stojący emiter sygnału wysokotonowego.
  2. Mechanizm modyfikacji wzoru sygnału
  3. Bibloteki java funkcji przetwarzającej sygnał zarejestrowany mikrofonem i porównującej czy zadany wzór sygnału jest zgodny ze wzorcem.

  Specyfikacja elementów
  1. Wolno stojący emiter sygnałów wysoktonowych
  1.1 Całkowita objętość urządzenia: 5x5x5cm (z obudową)
  1.2 Zasilanie 220V (ew. bateria która wytrzyma 14dni)
  1.3 Schludny obudowa (najchętniej biały plastikowy sześcian + kabel)
  1.4 Emisja sygnału dźwiękowego z zakresu 17kHz-21kHz (poza zakresem słyszalnym i żeby łatwo odróżnić go od szumu)
  1.5 Emisja głośności sygnału wystarczająca do zarejestrowania z odległości 2-5cm przez mikrofon w telefonie (ma być cicho)
  1.6 Emitowany sygnał jest krótkim powtarzalnym wzorem np sinus
  1.7 Emiter pracuje 8-10 dziennie przez miesiąc i nie spala się
  1.8 Części do prototypu kosztują max 70zł (obudowa 10zł, głośnik 20zł, zasilacz 15zł, mikrokontroler 15zł, reszta komponentów 10zł)
  1.9 Głośnik dowolny (może tańszy niż Mission Audax za 38zł, może VEC-11CL32GM25NT 11mm za 5zł, a może nie głośnik tylko tweeter piezo?)  2. Mechanizm modyfikacji wzoru sygnału
  2.1 Częstotliwość i kształt wzorca sygnału definiowana podczas produkcji układu (chcielibyśmy aby każde urządzenie miało swój identyfiaktor do którego przyporządkowany jest niepowtarzalny sygnał)
  2.2 Opcjonalnie: syngał wzorca dla urządzenia jest modyfikowany o funkcje czasu (np. id wzorca modyfikowane o stałą wartość po upływie jednostki cyklu np. co 1godz=+1, 2gpdz=+2,...,12gpodz=+12,13gpdz=+1, 14godz=+2)

  3. biblioteka Java pozwalająca zdekodować sygnał na rozpoznaną częstotliwość dźwięku i porównać ją z zadanym wzorcem.

  Przeznaczenie urządzenia to element systemu do 'parowania', tj. autoryzacji akcji wywoływanej przez telefon komórkowy smartphone. Emiter dźwięku ma być więc cichy i nadawać w częstotliwości powyżej słyszalnej, ale dającej się zarejestrować przez mikrofon głośnika iphone (zakres do 21Khz sprawdzony)

  Proszę oferty kierować na biuro [at] mobileinspirations.pl w tytule Prototyp mikroemiter dzwieku.

  pozdrawiam
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • #2
  naseva
  Level 2  
  Witam,
  Uzupełnienie jako odpowiedź na pytania.

  Q: W jakim celu modyfikacja sygnału?
  A: Układ służy do parowania transakcji, tak że wysłane żądanie od klienta musi być potwierdzone id sklepu, które będzie reprezentowane przez dźwięk. Każdy emiter ma swój numer i przyporządkowany unikalny wzór dźwięku. Jeżeli będzie można go wgrać przez usb pc - świetnie.

  Opcjonalnie, w celu utrudnienia nadużyć np. skopiowanie sygnału i nieautoryzowane użycie, proszę o propozycję taniej metody. Propozycja uzależnienia wzorca od czasu może wymagać synchronizacji z zegarem algorytmu do rejestracji i odkodowania sygnału. Pozostawiam to do samodzielnego przemyślenia. Opcjonalnie bo zależy od kosztów.

  Q: Biblioteka java?
  A: Emitowany dźwięk ma być zarejestrowany przez smartphone, odkodowany i jeśli pasuje do listy akceptowalnych potwierdzona zgodność. Potrzebny więc opis algorytmu i biblioteki które zostaną użyte, ew. po modyfikacji dodane do kodu.

  Q: Cena 70zł za części do prototypu?
  A: Cena ma ograniczyć fantazje konstruktora. Proszę o kosztorys komponentów z ceną detaliczną, a jeśli ma być przekroczone 70zł o uzasadnienie. Wszystkie komponenty są do wyboru przez konstruktora nie ingeruję.

  Q: Wzór sygnału?
  A: Nie znam się i pozostawiam to do decyzji inżyniera. Sinus był niepotrzebną sugestią. Powtarzalny w pętli sygnał to jest dokładnie to co potrzeba. W wersji opcjonalnej powtarzalny wzór będzie modyfikowany żeby utrudnić skopiowanie.

  Q: Czas pracy?
  A: 24/7. Podana wartość 8-10h wynikała z czasu pracy sklepu gdzie będzie użyty.

  Q: Jak długo może trwać identyfikacja dźwięku?
  A: Zakładam max 100.000 urządzeń z unikalnymi numerami i dźwiękami. Czas od rejestracji sygnału do odpowiedzi 'zgodny' lub 'nie', powinien trwać ok 3 sek (inaczej klient się znudzi) tak więc sam sygnał zakładam będzie krótszy niż 1sek (nie chcę jednak nic sugerować)

  Q: Modyfikowanie sygnału o funkcje czasu?
  A: Zależy mi na prostocie i możliwe że modyfikacja w zależności od czasu mocno komplikuje i podraża całe rozwiązanie czego nie chcę. W założeniu opisanym co 1 godzinę dodawana jest stała wartość do funkcji która generuje dźwięk wzorcowy dla emitera w cyklu 12godzinnym. Po 12godzinach wartość dodawana jest liczona od nowa.

  Jako oferta potrzebuję krótki opis koncepcji rozwiązania, wycena komponentów, w czym zostaną przygotowane biblioteki rozpoznawania dźwięku (tak aby łatwo użyc w iOS, Andorid) oraz proponowane wynagrodzenie.

  pozdrawiam. Piotr Dzikowski