Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirlpool AWM 8083 - zatrzymuje się

30 Kwi 2012 13:15 2684 5
  • Poziom 15  
    Witam pralka jak w temacie . Zatrzymuje się na wirowaniu, na wyświetlaczu pokazuje 7 minut do końca, bywa i tak że czas się cofnie a raz zauważyłem że z 7 minut przeskoczyła na 0;00 i skończyła pranie. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki. Czy to programator tak robi ?

Ponawiam temat pralka po wyczyszczeniu komutatora wyprała 3 prania i znowu się zatrzymała, czy jest jakiś inny sposób na czyszczenie komutatora aby usterka sie nie powtórzyła ? Zauważyłem także że komutator w miejscu gdzie nie dotykają szczotki przebarwił sie na czerwono. Czekam na jakąkolwiek pomoc
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    agdom3 napisał:
    Zauważyłem także że komutator w miejscu gdzie nie dotykają szczotki przebarwił sie na czerwono.

Wirnik do przezwojenia niestety :(
  • Poziom 28  
    Można jeszcze sprawdzić czy zbytnio nie iskrzą szczotki, bo jeśli tak to można jeszcze poszukać używanego silnika na wymianę.
  • Poziom 15  
    No właśnie podłączając silnik poza pralką nie wygląda na spalony czyli nie iskrzą szczotki
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Może to zabrzmi banalnie ale czy na pewno jest czysty układ hydrostatu? I czy pralka nie wyświetla żadnego błędu?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    karol5608 napisał:
    Może to zabrzmi banalnie ale czy na pewno jest czysty układ hydrostatu?

Ależ to jest taka oczywista oczywistość w AWM-ie, że aż Autor tego tematu o tym zapomniał i próbuje podejść maszynę od tyłu (bez skojarzeń proszę)
    :D