Lustrzanka jak w temacie po włożeniu karty CF nie uruchamia się aparat. Z historii po organoleptycznym sprawdzeniu wnętrza podzespołów wynika że kiedyś uległo uszkodzeniu gniazdo CF. Zostało ono naprawione poprzez wymianę prawdopodobnie złamanych pinów, teraz jest OK. naprawa dotyczyła prawdopodobnie dwóch środkowych pinów czyli VCC, jeden pin jest krótszy od drugiego(w innym gnieździe które posiadam oba te piny są dłuższe od pozostałych ale to nie powinno mieć większego znaczenia oba wchodzą w kartę). Może uszkodzeniu uległ bufor pamięci lub tym podobne. Może ktoś posiada namiary na schemat/serwisówkę ja dysponuję jedynie schematem rozbiórki aparatu. Gniazdo znajduje się na płycie głównej razem z przetwornikiem CCD. Nie rozbierałem aparatu dalej to też nie doszedłem do płyty zasialania nie wiem czy są tam jakieś ewidentne uszkodzenia. Ale skoro aparat robi zdjęcia, zapomniałem lampa się nie wyzwala. Proszę o pomoc co i jak mogę sprawdzić może ktoś spotkał się z takim problemem, z tego co poczytałem jest to dość popularne uszkodzenie tego modelu.