Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silniki Mitsubishi Pajero II

apokalipsa0 22 May 2012 09:23 4519 3
 • #1
  apokalipsa0
  Level 13  
  Mam trzy pytania.

  1. Które z silników benzynowych jakie występowały w Pajero II

  Silniki Mitsubishi Pajero II

  miały aparat zapłonowy, a które miały już komputer i cewki zapłonowe na świecach (czy w ogóle takie były) ?

  2. Czy istnieje program z katalogiem części, instrukcjami napraw, dedykowany dla mitsubishi, tak jak np. Renault ma swój Dialogys. Nie mam namyśli tutaj uniwersalnych typu autodata etc.

  3. Który z w/w silników benzynowych polecacie ?
 • #2
  rochóń
  Level 15  
  apokalipsa0 wrote:
  1. Które z silników benzynowych jakie występowały w Pajero II miały aparat zapłonowy, a które miały już komputer i cewki zapłonowe na świecach (czy w ogóle takie były) ?
  Aparat zapłonowy to rozdzielacz, przerywacz, mechanizm podciśnieniowy i odśrodkowy przestawiania KWZ :D
  W Mitsubishi to tylko podobnie wygląda, w środku jest czujnik położenia wałka rozrządu realizujący sekwencyjny wtrysk benzyny już od roku 1989. Masz tam normalny sterownik i przepływomierz ultradźwiękowy etc. Nie jak w niemieckich trupach z tych lat. Rozdzielacze stosowane przez Mitsubishi i Hondę są bardziej trwałe niż indywidualne cewki z renaulta clio+z 'dupką' (na szczęście już nie pamiętam jak to się nazywało) i podobnych.
  Pomimo że są tam przewody zapłonowe, kopułka i palec to nie wymienia się tego latami, bo nie ma takiej potrzeby. Ale w przypadku byle jakiej drobnostki niedorobiony mechanik każe Ci wymienić od razu :D

  AD.2 Istnieją serwisówki i schematy, dostępne w sieci oczywiście wszystko w języku angielskim. Fejsikiem się nie pobawisz.
  AD.3. Wszystkie są bardzo dobre, dopóki ktoś łap nie pcha tam gdzie nie dla niego. Przy normalnej eksploatacji zmieniasz jedynie olej, filtry, rozrząd i nic po za tym.

  Podsumowując kup sobie samochód znanej Ci marki bo w tej jak widać rozeznania nie masz, większość mechaników też nie.
 • #3
  apokalipsa0
  Level 13  
  Quote:
  Pomimo że są tam przewody zapłonowe, kopułka i palec (...)


  We wszystkich silnikach benzynowych jakie montowano w Pajero II ?
 • #4
  pitrts
  Level 9  
  Tak we wszystkich sa te rozwiazania w modelu II. Wtrysk bezpośredni swieca iskra z cweki wywolana przez czujnikpolozenia walu przez ecu jakies podcisnienie do listwy wtryskowej najprawdopodobniej do wywolania przelania paliwa do zbiornika