Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dwóch telewizorów pod jeden dekoder.

mentos138 26 Maj 2012 17:57 7961 6
  • #1 26 Maj 2012 17:57
    mentos138
    Poziom 6  

Witajcie.

Ostatnio zakupiłem nowy telewizor do sypialni i chciałbym mieć w nim telewizje N.
    Niestety Sypialnie mam u góry a dekoder stoi wraz z starym telewizorem stoi na dolę w salonie.

Nie pytajcie dlaczego ale z pewnych względów nie mogę wywiercić dziury i przeprowadzić kable od dekodera do góry.

Zostaję opcja bezprzedowa. Kompletnie się na tym nie znam i moje pytanie brzmi:

Jest coś takiego, co pozwoli mi wysłać sygnał z dekodera do telewizora u góry ?
    Jeżeli jest to możecie mi podać jakiś w miarę tanie rozwiązanie ?
    Bardzo zależy mi na HDMI z tego względu że telewizorek ma full hd.

Pozdrawiam !

1 6
  • Pomocny post
    #2 26 Maj 2012 19:05
    kpodstawa
    Poziom 31  

Przeszukaj internet, np. kluczem, który zastosowałem przed chwilą: "Bezprzewodowy przedłużacz video" i zobacz, czy pokazane urządzenia rozwiążą Twój problem.

Krzysztof Podstawa

3
  • #3 26 Maj 2012 19:43
    mentos138
    Poziom 6  

Nie znam się na tym kompletnie :(
    Możesz mi coś poradzić ?

0
  • Pomocny post
    #4 26 Maj 2012 20:06
    kpodstawa
    Poziom 31  

Przede wszystkim napisz jaki masz model dekodera, bo wtedy do dyskusji włączą się specjaliści od telewizji satelitarnej (ja takim nie jestem, tylko średnio zaawansowanym użytkownikiem).

Czy liczysz się z taką cechą (wadą?), że jeżeli jakkolwiek doprowadzisz sygnał z dekodera do dwu telewizorów, to oba będą odbierały ten sam program wybierany pilotem dekodera. No chyba, że Twój dekoder ma możliwości jednoczesnego odbioru więcej niż jednego kanału - dlatego potrzebne są jego dane techniczne, co opisze też rodzaje i liczbę gniazd wyjściowych. Wtedy będzie można pokusić się o znalezienie jakiegoś łącza bezprzewodowego.

Krzysztof Podstawa

PS. Jeżeli dekoder ma wyjście HDMI, to powinien być blisko nowego telewizora z takim właśnie wejściem i połączony kablem. Łącze bezprzewodowe powinno być dla starszego telewizora z wejściami analogowymi np. Euro. K.P.

0
  • Pomocny post
    #5 26 Maj 2012 20:19
    andpol 33
    Poziom 34  

Video sender HDMI.Link Wada: ten sam program na obu tv, cena.

1
  • #6 26 Maj 2012 20:52
    mentos138
    Poziom 6  

Jest to decoder od eNki. Niewiem jaki model.

@up

Nie ma jakiegoś sprzętu w granicach 300 zł ?
    1000 zł troche drogo.

Wielkie dzieki za odpowiedź!

0
  • #7 26 Maj 2012 21:15
    andpol 33
    Poziom 34  

Na ceneo od 630 zł. Problem jeszcze jest taki, że dekodery N nie podają jednocześnie sygnału przez HDMI i EURO. Część można przełączyć z pilota a inne tylko na panelu czołowym.

1