Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Smartphone ze standardową klawiaturą - czy taki istnieje?

10 Jun 2012 11:26 1308 4
  • Level 21  
    Witam. Czy istnieje smartphone z tradycyjną klawiszową klawiaturą? Posiadam w obecnej chwili (już 3 lata) Sony Ericsson W995i i jestem bardzo zadowolony z tego telefonu, jednakże ograniczenia jakie w nim są uniemożliwiają mi w dużym stopniu korzystanie z przeglądania stron www (przede wszystkim brak wsparcia dla flash), a przekątna ekranu oraz ogólna wydajność jest niezbyt wystarczająca do oglądania filmów. Testowałem już wiele urządzeń typu smartphone: Galaxy SII, iPhone 3 i 4, XPERIA S... jednak nie odpowiada mi dotykowy ekran, a dokładnie chodzi o wprowadzanie tekstu, robię sporo pomyłek (zbyt grube palce) oraz nie odczuwam komfortu przy tworzeniu jakiegokolwiek tekstu. Najczęstsze opcje jakie wykorzystuje to: słuchanie muzyki, gry, filmy, internet oraz robienie fotografii
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 34  
    Coś jak HTC Desire Z?

Dodano po 2 [minuty]:

Albo Siemens SK65?
  • Level 34  
    Wszystko zależy od systemu operacyjnego na jaki się zdecydujesz. Prawie dla każdego można wybrać coś ze sprzętową klawiaturą. Jeśli chcesz przeglądac internet w miare wygodnie to przydałby sie telefon z dużym ekranem a wtedy w gre wchodzi tylko coś z wysuwaną klawiaturą qwerty. Jeśli myślisz o czymś z androidem to możesz na początku zacząć od lektury tego artykułu:
    http://pej.cz/Zestawienie-Androidow-z-QWERTY-a2953
    Z niektórymi ocenami można się spierać, jednak daje to jakiś przeglą rynku.

Natomiast jeśli narzekasz na problemy zpisaniem na klawiaturze ekranowej to imho są na to dwa sposoby.
    Pierwszy to Swype - bardzo fajna aplikacja, przyzwyczajenie się do korzystania z niej oraz 'nauczenie' programu to około miesiąca, ale później pisze się naprawde łatwo i szybko.
    Drugi to zakup HTC Senstion - ze względu na troche inne proporcje ekranu w trybie poziomym klawisze są naprawde duże, sam też mam wielkie paluchy a pisanie na tym telefonie niesprawia mi żadnych problemów.
  • Level 21  
    Siemens to raczej archaiczny model, tak jak parę modeli z zestawienia... Swype nie wchodzi w grę, jak dla mnie metoda wprowadzania tekstu niezbyt się rożni od tradycyjnej (i tak trzeba nacelować palcem na literę), a słownika T9 zawsze unikałem jak ognia. Interesująco wygląda oferta HTC sensation (duże klawisze) i Desire (klawiatura qwerty), no chyba, ze jakoś przeboleje ta niedogodność i wybiorę albo XPERIE S, albo Galaxy S III, jednak nie jestem zdecydowany, obydwa telefony mają plusy i minusy. SONY ma słabą i niewymienialna baterie za to dobry układ dźwiękowy, aparat 12MP, walkman, oraz można liczyć na konwersje gier z PS3. SIII ma parę nowości, z których na pewno korzystać nie będę... a czterordzeniowy procesor i układ graficzny oraz duży wyświetlacz z baterii wyciskają energie w szybkim tempie... może najlepiej byłoby rzucić monetą...
  • Level 34  
    W przypadku Sony nie licz na gry z PS3, jeśli juz to konwersje z PS1 - ale emulator PS1 chyba na każdym androidzie można odpalić - ewentualnie jakięś portu z PSP. Nie zmienia to jednak faktu że Xperia S to niezły telefon, specyfikacja trochę słabsza od konkurencji ale design bardzo fajny. Możesz też wziąć pod uwagę HTC One X, tańszy od SGS 3 a parametrami na pewno mu nie ustępuje. Wadą jest słaba bateria, ale to niestety typowe w produktach HTC.