Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podświetlić plekse gr. 10mm diodami LED?

asekom 16 Sty 2005 23:46 5745 7
  • #1 16 Sty 2005 23:46
    asekom
    Poziom 11  

Witam serdecznie!

Mam takie pytanie? Jak podswietlic plekse grubości 10mm diodami LED aby swieciła jasnym równo rozproszonym swiatłem. Chodzi dokładnie o to iz mam zamiar zrobić pierścienie pod głosniki króre mam zamiar podswietlic tylko jak to zrobić? Od której strony podswietlac aby były jak najlepsze efekty podswietlenia? Czy plekse trzeba zabielić jakoś(matowac)? Moze sie ktoś zna na tym dokładnie i moze mi powiedziec lub podać jakies strony internetowe, a moze ktos sam to robił i moze mi jakoś doradzic?

• #2 17 Sty 2005 00:01
    caras
    Poziom 17  

Ja polecam zmatowienie pleksi i pod to diody UV.

• #3 17 Sty 2005 15:59
    eedy
    Poziom 14  

zasadniczo dodam jeszcze że diody powinny mieć spiłowane czubki aby lepiej rozproszyć światło

• #4 17 Sty 2005 16:04
    asekom
    Poziom 11  

A czego polecasz UV? Jest jakaś różnica-lub moze o czymś nie wiem?

PS. Tylko mi chodzi w pytaniu jak podswietlić plekse (spodu z boku) aby był najlepszy efekt? Czy matować plekse? -asady techniczne a nie jakie diody!

• #5 17 Sty 2005 19:13
    caras
    Poziom 17  

no ja robilem tak: matowa pleksi od spodu LED'y UV.
    wyjasnienie: matowa pleksi jest biala a a swiatlo UV "podswitla" bialy kolor.

• #6 18 Sty 2005 16:17
    asekom
    Poziom 11  

nie bardzo rozumiem. ja chce uzyskać jakis kolor podswietlenia. jak zastosuje plekse i diody UV to pleksa bedzie swiecić na biało a ja chce inny kolor np, niebieski. a czy te diody maja tej pleksy od spodu dotykac czy ja to ma byc?

• #7 18 Sty 2005 17:07
    marpiasek
    Poziom 27  

Najleprzy efekt uzyskaż podświetlając z boku tzn. na grubości 10mm rozumiemy się: pleksa jest wypolerowana na lustro i wtedy oświetlaj ledami sprawdż praktycznie -będzie to prosty światłowód w starych radyjkach były tak podświetlane skale i wskażniki.

• #8 26 Sty 2005 03:12
    marsm
    Poziom 11  

Kiedyś robiłem sobie podświetlaną skalę do oscyloskopu. Bajer polegał na tym, że na powierzchni pleksy nacięta była podziałka a w jej bokach nawiercone otwory, w które zostały wklejone ledy. Podziałka świciła nawet dość ładnie. Jeżeli zmatowisz pleksę jej boki nawiercisz i tam wkleisz ledy (nie prostopadle tylko równolegle do powierzchni pleksy) to całość powinna świecić. Niekoniecznie muszą być to diody UV. Dla wzmocnienia siły światła brzegi pleksy możesz oklecić folią aluminiową. Możesz dodatkowo kombinować z podłożeniem folii pod pleksę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME