Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chrysler voyager 3,3 - przerywa i strzela na LPG

voyager driver 06 Jul 2012 15:00 4579 3
 • #1
  voyager driver
  Level 2  
  Witam!
  Posiadam Voyagera z 96" 3,3 z nową, założoną 2 tygodnie temu, instalacją LPG. Samochód podczas gwałtownego dodania gazu potrafi strzelić. Z włączoną klimą objawy się nasilają, co dziwne na pb dzieje się podobnie ale nie jest to tak odczuwalne. Dwa dni temu silnik na wolnych obrotach zaczął nierówno pracować, a nawet potrafi zgasnąć. W kabinie pojawił się zapach benzyny lub gazu w zależności na czym pracuje i zaczął dymić z rury na niebiesko. Co to może być?
 • #3
  voyager driver
  Level 2  
  To znaczy że pękła? :(
 • #4
  marcys20
  Level 18  
  jesli jestes pewien w 100% swiec i kabli zaplonowych to sprawdz egr. nie napisales w ktorego roku masz tego wojtka ale sadze, ze to nie najnowszy model => egr masz sterowanego podcisnieniem.
  mozna to dosc latwo sprawdzic - odpalasz silnik i sciagasz wezyk podcisnienia z kolektora ssacego sterujacy egr zatykajac jednoczesnie otwor w kolektorze. jesli praca silnika sie poprawi to masz winowajce.
  rozbierz zawor w srodku jest membrana ktora jest wzmocniona takim drucianym krzyzykiem ktory to po czasie powoduje uszkodzenie tej membrany i egr jest caly czas otwarty. jesli membrana jest mocno potargana to niestety tylko wymiana, jesli delikatnie to ja poklej delikatnie kropelka i tyle

  Proszę poprawić post, by był zgodny z zasadami polskiej ortografii (zdania zaczynamy z wielkiej litery, używamy polskich liter).

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.