Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migająca Matryca w Laptopie

10 Lip 2012 21:41 5643 18
  • Poziom 14  
    Witam,
    Mianowcie posiadam laptopa Acer Aspire 7720g i od pewnego momentu podczas włączania laptopa ekran robił sie czarny, następnie znowu normalnie działał, wybrałem system (miałem 2 z czego jeden nie działał) i znowu czarny ekran. No to wyłączyłem i spróbowałem z powrotem to już wogule nic sie ne dało zrobić, ekran czarny ale laptop normalnie działał i dało by sie zalogować na konto no ale ekran czarny(nie był ,,wyłączony'' tylko lekko jasniejszy odcien czerni niz normalnie dlatego wiem ze prąd dostaj) POMOCY pomózcie jakoś, sterownik NVidia instalowałem ponownie ale nic !!!
    Jak by był potrzebny filmik jak to wygląda to mogę zrobić
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Podłącz zewnętrzny monitor, to sprawdzisz czy nie urwał Ci się kabelek łączący grafikę z matrycą, jeśli będzie normalny obraz to będziesz wiedział, gdzie szukać.
  • Poziom 14  
    dobra jutro wezme i podłącze monitor z komputera stacjonarnego i sprawdze.
    Jeżeli na monitorze będzie normalny obraz to powiadasz o kabelku łaczący grafikę z matrycą, niewesz ile to kosztuje czasami, tak około
  • Poziom 14  
    podłączyłem monitor do lapka i na monitorze wszystko działa(właśnie z niego pisze)
    Nie orientuje sie ktos gdzie mozna taki kabelek kupic i jak go zamontować zeby wszystko ładnie grało
  • Pomocny post
    Moderator
    03041957 napisał:
    sprawdzisz czy nie urwał Ci się kabelek łączący grafikę z matrycą
    a może grafika zaczyna fiksować? A jak miałby się urwać ten kabelek?
  • Poziom 14  
    dzimi napisał:
    03041957 napisał:
    sprawdzisz czy nie urwał Ci się kabelek łączący grafikę z matrycą
    a może grafika zaczyna fiksować? A jak miałby się urwać ten kabelek?

Jak grafika zaczyna fiksować??
    Wszystko gra tylko np. jak przesuwam ok nową karte w rzeglądarki czy wogule cos robie to no czy włączambardzo sie wszystko tnie

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Opis wygląda na uszkodzenie grafiki.
    A ponieważ jest tam niesławny GeForce 8600M GT, to prawie pewne że chip do wymiany na poprawioną wersję. Było pełno tematów o tym na E.
  • Poziom 14  
    artaa napisał:
    Opis wygląda na uszkodzenie grafiki.
    A ponieważ jest tam niesławny GeForce 8600M GT, to prawie pewne że chip do wymiany na poprawioną wersję. Było pełno tematów o tym na E.

Mam GeForce 8400M GS a nie GeForce 8600M GT
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Bez znaczenia, wszystkie miały podobną wadę.
  • Pomocny post
    Moderator
    To nie zmienia faktu że może być uszkodzona - grafika do wymiany.
  • Poziom 14  
    A orientujecie sie co mam zrobić?? Co proponujecie ?? Jakiś serwis czy proba naprawy na własną rękę
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tylko dobry serwis dający nowy chip i rok GW.
    Ale wpierw musi potwierdzić wersję chipa i uszkodzenie. ;-)
  • Pomocny post
    Moderator
    tuniolx napisał:
    proba naprawy na własną rękę
    - ciekawe czym? Suszarką, piekarnik, opalarka? Kolego - niestety musisz posiadać odpowiednie urządzenie do wymiany układów BGA, doświadczenie. Proponuję tak jak Kolega wspomniał wyżej:
    artaa napisał:
    Tylko dobry serwis dający nowy chip i rok GW.
  • Poziom 14  
    A wiecie może ile kosztuje taka naprawa i czy opłaca się to bo jak widzialem to na allegro taki laptop około 500zł
  • Poziom 43  
    Naprawa z chipem też coś koło tego.
  • Poziom 14  
    taa a wymiana calej matrycy w moim laptoie to do 200zł
  • Moderator
    Kolego chyba mylisz pojęcia. Co Ci da wymiana matrycy skoro i tak grafika będzie uszkodzona? Możesz wymienić i 10 matryc a nadal będziesz miał co masz w tej chwili. Tylko wymiana grafiki na płycie głównej laptopa.
  • Poziom 14  
    dzimi napisał:
    Kolego chyba mylisz pojęcia. Co Ci da wymiana matrycy skoro i tak grafika będzie uszkodzona? Możesz wymienić i 10 matryc a nadal będziesz miał co masz w tej chwili. Tylko wymiana grafiki na płycie głównej laptopa.

A to bardzo was przepraszam za to.
    Anwedług ciebie panie moderatorze ile kosztuje gdzieś taka wymiana grafiki na płycie głównej laptopa i czy jakbym kupił samą pytę główną to by coś to dało czy koniecznie oddanie do serwisu
  • Spec od komputerów
    tuniolx napisał:

A to bardzo was przepraszam za to.
    Anwedług ciebie panie moderatorze ile kosztuje gdzieś taka wymiana grafiki na płycie głównej laptopa i czy jakbym kupił samą pytę główną to by coś to dało czy koniecznie oddanie do serwisu

Za porządnie wykonaną naprawę zapłacisz około 400-550 zł.
    Kupując płytę kupisz używaną to loteria więc jeśli chcesz mieć działający sprzęt to warto naprawić twoją płytę.