Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC i kłopot z modemem Thomson TWG870UG - jakie rozwiazanie ?

telker 12 Lip 2012 23:10 16789 59
  • #1 12 Lip 2012 23:10
    telker
    Poziom 13  

Witam.
    Zauważyłem już kilka tematów odnośnie tego routera z UPC ale ja mam chyba ciut inny problem a może podobny.
    Kłopoty zaczęły się jakiś tydzień temu. Transfer poprzez WI-FI z 44 MB/s zaczął spadać do 0,5 MB/s. Wezwałem "fachowca" z UPC . Przyszedł pokombinował i poszedł. Wymienił router i było ok do dnia następnego. Dzwonie do UPC i wzywam kolejny raz fachowca. Tak było jeszcze dwa razy. Już 3 modemy wymienione. Niby ma być super i nagle !!! Transfer znowu spada do 0,5 MB/s. Pan z infolinii każe sprawdzić jaki transfer po kablu (po kablu 55 MB/s). Mówi ze to jest problem z kanałami i każe mi eksperymentować w ustawieniach konfiguracyjnych routera. Tam jest zakres kanałów od 1 do 13. Np jak zmienię na kanał 12 to w ogóle komp nie odnajduje tej sieci - dlaczego nie wiem ( na 1 kanale jest ok). Podczas tego kiepskiego transferu podczepiłem swój stary router (d-linka DI-524) do modemu UPC przez kable sieciowy i podczas gdy transfer na urządzeniu UPC był 0,7 to na moim urządzeniu był 20 MB/s ( więcej chyba nie wyciągnę ponieważ ten model jest innej generacji czy coś takiego - tak mi powiedzieli fachowcy którzy byli przy trzech wezwaniach ).

Teraz kombinuję żeby UPC zabrał ten "kombajn" i dał mi oddzielnie modem bez funkcji routera i oddzielnie router. Nie wiem czy się zgodzą.
    Juz nawet skłonny jestem sam sobie kupić dobry router który da mi transfer po wi-fi okolo 50 MB/s.

Tylko pytanie brzmi :
    Czy do tego Thomsona TWG870UG mogę doczepić swój router ? wtedy bym wyłączył połączenie kompa po wifi przez ten router UPC a połączył bym się przez swój prywatny. Czy wtedy sygnał nie będzie jakoś podzielony ? Czy nic się nie będzie gryzło? Ponoć coś trzeba zmieniać - ale co , gdzie i jak ?
    Chcę po prostu używać ich modemu jako zwykłego a do wi-fi mieć swój.

Proszę o info jaki ewentualnie router zakupić (mój d-link chyba już za stary jest) - co poustawiać.

TELKER

0 29
  • #2 13 Lip 2012 00:10
    jurek.adam
    Poziom 43  

Cytat:
    Teraz kombinuję żeby UPC zabrał ten "kombajn" i dał mi oddzielnie modem bez funkcji routera i oddzielnie router. Nie wiem czy się zgodzą.
    Juz nawet skłonny jestem sam sobie kupić dobry router który da mi transfer po wi-fi okolo 50 MB/s.
    Nie zgodzą się na takie rozwiązanie. Mogą przystać na wymianę Thomsona na zwykły modem bez wifi, ale robią to bardzo niechętnie. Kup sobie coś porządnego, dobry jest Tp-Link TL-WR1043ND.

Cytat:
    Tylko pytanie brzmi :
    Czy do tego Thomsona TWG870UG mogę doczepić swój router ?
    Oczywiście, w Thomsonie można wyłączyć wifi i ustawić DMZ na adres swojego routera. Oba urządzenia łączysz kablem sieciowym, Thomson [port LAN] => Twój router [port WAN]. Pozostaje tylko włączyć automatyczne pobieranie adresu w swoim routerze i to wszystko. Czasami potrzebny jest jeszcze restart prądowy modemu, gdyby nie zaskoczyło.

Szczegóły w instrukcji: http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_obslugi_modemu_thomson_twg870-eu.pdf

0
  • #3 13 Lip 2012 06:20
    telker
    Poziom 13  

Dziś rano np transfer po wifi znowu jest tylko 0,7 MB/s a po kablu 55 MB/s.
    Klepią ze dużo osób na jednym kanale pracuje. Sprawdzam ilość osób które są widoczne w sieci bezprzewodowej i widac tylko 4 osoby (5 rano) a na moim kanale nr 1 tylko jestem ja. I co tu mam zmieniać ? Dlaczego tak się buja ten transfer po tym wi-fi ? Czemu jak mu zmieniam kanały to jest problem żeby sieć była widoczna w otoczeniu ?
    UPC twierdzi że pomimo tego ze wyłączę wifi ich routera i będę korzystał ze swojego to i tak będzie nie do końca ok.
    Jak mam to rozumieć i jak sobie poradzić ?

Tragedia.

TELKER

0
  • #4 13 Lip 2012 09:03
    jurek.adam
    Poziom 43  

Cytat:
    Jak mam to rozumieć i jak sobie poradzić ?
    Wyżej już napisałem jakie masz wyjście. Innego nie ma, bo Thomson jest beznadziejny jeśli chodzi o wifi.

0
  • #5 13 Lip 2012 09:16
    telker
    Poziom 13  

Jak podczepię nowy router pod thomsona przewodem rj45 czy będzie możliwość wywołania strony konfiguracyjnej nowego modemu ?
    Rozumiem ze zmieniam te dwie opcje:

UPC i kłopot z modemem Thomson TWG870UG - jakie rozwiazanie ? UPC i kłopot z modemem Thomson TWG870UG - jakie rozwiazanie ?

w opcjach wireless--------->interfece ------> disabled

Czy w UPC tez muszą coś zmieniać - klepią że tak - ja się nie znam.

0
  • #6 13 Lip 2012 09:26
    jurek.adam
    Poziom 43  

Cytat:
    Jak podczepię nowy router pod thomsona przewodem rj45 czy będzie możliwość wywołania strony konfiguracyjnej nowego modemu ?
    Tak.

Cytat:
    Rozumiem ze zmieniam te dwie opcje
    Zgadza się.

Cytat:
    Czy w UPC tez muszą coś zmieniać
    Nie.

0
  • #7 13 Lip 2012 09:31
    telker
    Poziom 13  

A ten DMZ adress nowego routera gdzie znajdę ?
    Na co mam zwrócić uwagę w nowym routerze bym osiągnął te minimum czyli 44 MB/s .

0
  • #8 13 Lip 2012 09:38
    jurek.adam
    Poziom 43  

Cytat:
    A ten DMZ adress nowego routera gdzie znajdę ?
    To będzie adres jaki zostanie przypisany dla WAN Twojemu routerowi. Możesz go ustawić na sztywno, tak będzie nawet lepiej. Wtedy konfiguracja Twojego routera będzie wyglądać tak:

static IP: 192.168.0.100 (ten adres wpiszesz do DMZ w Thomsonie)
    maska: 255.255.255.0
    brama: 192.168.0.1
    dns1: 62.179.1.62
    dns2: 62.179.1.63
    MTU: 1500

Cytat:
    Na co mam zwrócić uwagę w nowym routerze bym osiągnął te minimum czyli 44 MB/s
    Jeśli po wifi, to dobierz odpowiednio kanał. Liczą się też warunki, czyli odległość, przeszkody, zakłócenia od innych sieci itd.

0
  • #9 13 Lip 2012 09:44
    telker
    Poziom 13  

Wiem ze chodzi o kanały itd.. ale chodzi mi o wybór sprzętu. Teraz miałem starego d-linka DI-524 i wifi śmigało jak burza tylko prędkość była do 20 MB/s ponieważ chyba nie spełniał już wymogów tych nowych rozwiązań (chyba dobrze piszę)

0
  • #10 13 Lip 2012 09:44
    jurek.adam
    Poziom 43  

Model routera podałem wyżej. Dobry, sprawdzony sprzęt. Z jeszcze lepszych mogę polecić Netgear WNR3700 ver. 2, ale cena wyższa.

0
  • #11 13 Lip 2012 09:46
    telker
    Poziom 13  

jurek.adam napisał:
    Na model podałem wyżej. Dobry, sprawdzony sprzęt. Z jeszcze lepszych mogę polecić Netgear WNR3700 ver. 2, ale cena wyższa.

Tak widziałem ten model. Widziałem również tego Netgear'a - ciekawy sprzęt - ale drogi troszki. Które parametry odpowiadają za ten odpowiedni transfer ?

0
  • #12 13 Lip 2012 09:52
    jurek.adam
    Poziom 43  

Cytat:
    Które parametry odpowiadają za ten odpowiedni transfer ?
    Kilka. Chipset, standard wifi (N-300Mbps), wykonanie, soft itd. Do obydwu polecanych modeli można wgrać alternatywne firmware i tym samym uzyskać jeszcze większe możliwości, choć w Twoim przypadku raczej nie ma takiej potrzeby. Zarówno Tp-Link jak Netgear mają mocne wifi.

0
  • #13 13 Lip 2012 09:57
    telker
    Poziom 13  

jurek.adam napisał:
    Cytat:
    Które parametry odpowiadają za ten odpowiedni transfer ?
    Kilka. Chipset, standard wifi (N-300Mbps), wykonanie, soft itd. Do obydwu polecanych modeli można wgrać alternatywne firmware i tym samym uzyskać jeszcze większe możliwości, choć w Twoim przypadku raczej nie ma takiej potrzeby. Zarówno Tp-Link jak Netgear mają mocne wifi.

Ten Netgear to zbyt drogi :-(.
    A co myślisz o tym TPLINK TL-MR3420 lub Netgear WNR3500L

0
  • #14 13 Lip 2012 10:13
    jurek.adam
    Poziom 43  

Cytat:
    A co myślisz o tym TPLINK TL-MR3420 lub Netgear WNR3500L bez opcji V2
    TL-MR3420 trochę za słaby, nie ma obsługi 1 Gb/s dla LAN/WAN, a WNR3500L jest w porządku.

0
  • #15 13 Lip 2012 10:34
    telker
    Poziom 13  

D-LINK DIR-635 ????

0
  • Pomocny post
    #16 13 Lip 2012 10:42
    jurek.adam
    Poziom 43  

To co poleciłem sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Jeśli chodzi o inne routery, to nie wiem, czy spełnią Twoje wymagania.

0
  • #17 13 Lip 2012 11:40
    telker
    Poziom 13  

jurek.adam napisał:
    To co poleciłem sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Jeśli chodzi o inne routery, to nie wiem, czy spełnią Twoje wymagania.

WNR3500L - powinien styknać.

0
  • #18 13 Lip 2012 12:34
    236759
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 13 Lip 2012 12:39
    telker
    Poziom 13  

pandy napisał:
    na zadnym WiFi a juz zwlaszcza w pasmie 2.4GHz nie uzyskasz 30 - 55MB/s

Jak bedziesz mial szczescie to uda ci sie moze uzyskac stabilne 50 - 90Mbps.

Możesz mi to wyjaśnić bo nie bardzo rozumiem twoją wypowiedz.
    Czyli moje 0,7 Mb/s to jest sukces ? Jak było poprawnie było 45 Mb/s - to chyba duża różnica.

0
  • #20 13 Lip 2012 13:01
    jurek.adam
    Poziom 43  

Chodzi o zapis jednostek, MB/s to nie to samo co Mb/s lub Mbps. Domyślam się, że masz pakiet 50 lub 60 Mb/s.

0
  • #21 13 Lip 2012 13:02
    telker
    Poziom 13  

jurek.adam napisał:
    Chodzi o zapis jednostek, MB/s to nie to samo co Mb/s lub Mbps. Domyślam się, że masz pakiet 50 lub 60 Mb/s.

Tak tak - chodzi o 60Mb/s.

0
  • #22 14 Lip 2012 14:54
    rummy51
    Poziom 2  

Podepnę się do wątku, bo mam podobny problem do omawianego. Od UPC dostałem ostatnio modem Thomson TWG870UG, sam posiadam router DLink DIR-655 z którego chciałbym nadal korzystać. Mogę się połączyć z DIR'em, ale nie mam wtedy dostępu do Internetu.
    Wykonuję kolejne kroki zgodnie z instrukcjami pana jurka.adama:
    1) Konfiguruję Thomsona:
    LAN, WAN i podgląd ustawień WiFi (nie zmieniam ich)
    UPC i kłopot z modemem Thomson TWG870UG - jakie rozwiazanie ? UPC i kłopot z modemem Thomson TWG870UG - jakie rozwiazanie ? UPC i kłopot z modemem Thomson TWG870UG - jakie rozwiazanie ?
    2) Łączę kabelkiem wyjście LAN Thomsona z wejściem WAN w DIRze.
    3) Łączę się bezprzewodowo z DIRem i konfiguruję:
    zakładka Network (zapisuję) oraz Internet (próbuję zapisać, ale dostaję błąd):
    UPC i kłopot z modemem Thomson TWG870UG - jakie rozwiazanie ? UPC i kłopot z modemem Thomson TWG870UG - jakie rozwiazanie ?
    Przy próbie zapisu ustawień w zakładce Internet dostaję taki oto komunikat:

Bardzo proszę o pomoc - co powinienem zmienić w konfiguracji aby wszystko zaczęło działać?

0
  • #23 14 Lip 2012 15:04
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Zmień pulę adresową na D-linku, masz 192.168.0.1 zmień na 192.168.1.1 i będzie po problemie. Port WAN jako Dynamic IP w d-linku.

0
  • #24 14 Lip 2012 15:10
    jurek.adam
    Poziom 43  

Popraw ustawienia dla LAN:
    https://obrazki.elektroda.pl/4783957200_1342270127.png

Adres IP: 192.168.1.1

Dla DHCP: 192.168.1.2-192.168.1.100

Dodano po 2 [minuty]:

Kolega mnie ubiegł :)

Cytat:
    Port WAN jako Dynamic IP w d-linku.
    Lepiej zostawić static, bo z tymi Thomsonami czasami są kłopoty.

0
  • #25 14 Lip 2012 15:13
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

jurek.adam napisał:
    Kolega mnie ubiegł

Nie chciałem, tak wyszło ;)

0
  • #26 14 Lip 2012 18:48
    rummy51
    Poziom 2  

Dzięki, pomogło! Uzyskałem połączenie z Internetem nawet zanim ustawiłem statyczne IP, więc zostało dynamiczne.

Teraz pozostaje jeszcze problem z prędkością - prędkość pobierania powinna wynosić 60Mb/s, wynosi niecały 1Mb (nawet po kablu), ale tą sprawę już przekażę specom z UPC.

0
  • #27 17 Lip 2012 23:34
    rafalopatika
    Poziom 1  

Zdecydowanie dającym najlepsze rezultaty w moim przypadku było przejście na 5Ghz. Prędkości skoczyły do 70 Mbps . Problemem jest zasięg - praktycznie tylko w jednym pokoju :(

0
  • #28 19 Lip 2012 14:25
    telker
    Poziom 13  

Pociągnę temat jeszcze troszeczkę.

Czy podpinając swój router np: Netgear 3500L pod ten z UPC (TWG870UG) transfer przez wi-fi będę maił zbliżony do dotychczasowego czyli 44 Mb/s ?.
    Pytam dlatego że jak zrobiłem taki myk ze starym routerem dlink-a DI-524 ze standardem IEEE 802.11g to transfer na tym dlink-u był max 20 Mb/s. Wiem że standard g czy n ma różnicę w zasięgu ale czy ma też różnicę w transferze po wi-fi. Jak to wytłumaczyć ?

TELKER

0
  • #29 19 Lip 2012 17:14
    jurek.adam
    Poziom 43  

Netgear to mocny sprzęt, sprawdza się naprawdę dobrze nawet w trudnym terenie, ale sam musisz przetestować ile wyciągniesz, bo tego nikt nie wie.

0
  • #30 21 Lip 2012 22:08
    telker
    Poziom 13  

Witam.
    Proszę o wsparcie.
    Kupiłem nowy router retgear i chciałem go zainstalowac na win 7. Niestety mam dwa komunikaty :

z tego co wywnioskowalem to nie idzie instalka na win7 ( skad pobrać instalke na win7 ?) . Spróbowałem na xp i jest ok. Instalacja idzie lecz jest problem na końcu:

Tu mnie niepokoi to iż świeci się tylko kontrolka od zasilania i nic więcej ( gdzie leży przyczyna ? Wszystko wykonuje według opisu z instalacji - krok po kroku)

Tu się kończy cały proces i router milczy. Kontrolka zasilania i nic więcej. Próbowałem restartu modemu ( guzik ukryty przytrzymany przez 5 sekund i nic).
    Czy przed tą całą operacją instalacji dodatkowego routera w tym przypadku netgear 2000 muszę coś zmienić w ustawieniach thomsona z UPC ( chociażby ten DMZ - nie wiem o co chodzi z nim :-( ).
    Router netgera dopiero dziś rozpakowany z folii ( fakt iż kupiony przez kogoś 2 lata temu) - może coś trzeba zaktualizować - ale co i w jaki sposób ?
    Może spróbować zainstalować na win 7 - ale skąd wsiąść instalkę ?

Proszę o wsparcie.

0