Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik RFT L3702 - regeneracja

bizon1993 14 Sie 2012 00:29 1917 5
  • #1 14 Sie 2012 00:29
    bizon1993
    Poziom 15  

Witam ;)
    Ostatnio z kumplem dorwaliśmy od znajomego uszkodzony (w bardzo opłakanym stanie) głośnik tak jak w temacie. Była uszkodzona tam membrama, zawieszenie dolne no i niestety cewka... Kosz jest w dobrym stanie, został wyczyszczony i pomalowany.
    I teraz moje pytanie, jaką cewkę można by tam zastosować? Bo osobiście nie mierzyłem jeszcze szczeliny ale kumpel mówił że jest tam cewka 2,5". Nigdzie nie mogę znaleść cewki o takich rozmiarach. Jeśli jest gdzieś do kupienia taka cewka to gdzie można by było taką dostać i odrazu jakie zawieszenie dolne i membramę dobrać do tego? Chodzi o to (jeśli da radę) by zrobić z niego jakiegoś niskotonowca, ewentualnie tak jak był oryginalnie szerokopasmowy.
    Czekam na wasze pomysły ;)
    Pozdrawiam

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

• Pomocny post
    #2 14 Sie 2012 09:33
    Przemo@!#%
    Poziom 11  

Witam. Jeśli chodzi o oryginalne części zamienne do tych głośników to kiepska sprawa tego już nie produkują więc oryginału nigdzie nie znajdziesz. Możesz bawić się w zamienniki i tym podobne ale wątpię żeby jakiś zamiennik był.
    Piszesz ze nigdzie nie możesz znaleźć cewki w takim rozmiarze i pewnie nie znajdziesz.
    Najprostszym rozwiązaniem będzie samodzielne nawinięcie cewki! Kiedyś z kumplem przewijaliśmy takie dwa głośniki.
    Podam Ci trochę informacji na ten temat:
    Średnica cewki to 2,5'' ale nie jestem pewien czy nie była przetaczana musisz dokładnie zmierzyć.
    (Cewkę nawijaj na karkas aluminiowy drutem okrągłym, klej monolitem nie distalem i dobrze wygrzej.)
    Rezystancja cewki 7,2 Oma
    Szerokość cewki 16 mm
    Jeśli chodzi o membranę firma EMINENCE ma dobre membrany które pasują.
    zawieszenie górne najlepiej estradowe miękki - płótno
    zawieszenie dolne tu trzeba dobrać i dopasować
    Pozdrawiam!

• #3 14 Sie 2012 11:23
    bizon1993
    Poziom 15  

Dzięki za Informację ;) Postaram się coś wymyślić i może uda się mi nawinąć cewkę ;)

• #4 15 Sie 2012 11:57
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Skontaktuj się z umifonem,powinni Ci nawinąć taką cewkę.Musisz tylko i podać wymiary starej(choć może już mają)To nie są duże koszty,a robota jest profesjonalna.

• #5 15 Sie 2012 13:25
    bizon1993
    Poziom 15  

Nawet nie wiedziałem że oni robią cewki na zamówienie :P Może i tak też zrobię bo sam trochę obawiam się że zrobię coś nie tak ;)

• #6 24 Lis 2013 20:56
    LUKASZ16
    Poziom 13  

Sory że odkopuje temat... Mam taki głośnik do regeneracji, czy zna ktoś jakiś dobry serwis gdzie naprawiają takie sprzęty?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME