Witam
Ostatnio z kumplem dorwaliśmy od znajomego uszkodzony (w bardzo opłakanym stanie) głośnik tak jak w temacie. Była uszkodzona tam membrama, zawieszenie dolne no i niestety cewka... Kosz jest w dobrym stanie, został wyczyszczony i pomalowany.
I teraz moje pytanie, jaką cewkę można by tam zastosować? Bo osobiście nie mierzyłem jeszcze szczeliny ale kumpel mówił że jest tam cewka 2,5". Nigdzie nie mogę znaleść cewki o takich rozmiarach. Jeśli jest gdzieś do kupienia taka cewka to gdzie można by było taką dostać i odrazu jakie zawieszenie dolne i membramę dobrać do tego? Chodzi o to (jeśli da radę) by zrobić z niego jakiegoś niskotonowca, ewentualnie tak jak był oryginalnie szerokopasmowy.
Czekam na wasze pomysły
Pozdrawiam
3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
(dj-MatyAS)
Ostatnio z kumplem dorwaliśmy od znajomego uszkodzony (w bardzo opłakanym stanie) głośnik tak jak w temacie. Była uszkodzona tam membrama, zawieszenie dolne no i niestety cewka... Kosz jest w dobrym stanie, został wyczyszczony i pomalowany.
I teraz moje pytanie, jaką cewkę można by tam zastosować? Bo osobiście nie mierzyłem jeszcze szczeliny ale kumpel mówił że jest tam cewka 2,5". Nigdzie nie mogę znaleść cewki o takich rozmiarach. Jeśli jest gdzieś do kupienia taka cewka to gdzie można by było taką dostać i odrazu jakie zawieszenie dolne i membramę dobrać do tego? Chodzi o to (jeśli da radę) by zrobić z niego jakiegoś niskotonowca, ewentualnie tak jak był oryginalnie szerokopasmowy.
Czekam na wasze pomysły
Pozdrawiam
3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
(dj-MatyAS)