logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

odkurzacz SAMSUNG - SC5450 silnik nie działa przez Moje niedopatrzenie(głupotę)

Soldierkosowo 21 Sie 2012 15:21 2487 12
REKLAMA
  • #1 11230481
    Soldierkosowo
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    Witam przez moja nie uwagę zepsułem dopiero co nowo kupiony i to na raty odkurzacz. Chciałem zrobić miły uczynek i po prostu zacząłem odkurzać mieszkanie po czym po pewnym dłuższym czasie odkurzacz zaczął się głośno zachowywać i po prostu zatrzymał sie .
    Szybko go wyłączyłem po chwili chciałem znów włączyć i słychać jak coś działa ale silnik nie pracuje..... Nie czuć spalenizny...
    Po powrocie mojej Mamy okazało się że nie było w nim ani worka ani filtra... i w taki sposób odkurzałem .... nie wiedząc o tym i nie zdając sobie sprawy, że coś takiego może się wydarzyć ... Także w dobrym geście prawdopodobnie doprawiłem odkurzacz ....
    Chciałem się poradzić co w takiej dziwnej i beznadziejnej sytuacji przez Mnie stworzonej mogę zrobić ... ???
    Odkurzacz jest na gwarancji ale przecież nie mogę go oddać, ponieważ znając życie napiszą, że to się stało z winy użytkownika i jeszcze Mnie obciążał kosztami ...
    Także bardzo proszę forumowiczów o pomoc i poradę co w takiej ciężkiej sytuacji mogę zrobić ....
  • REKLAMA
  • #2 11230529
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 11230542
    Soldierkosowo
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    Teoretycznie nie utracił gwarancji .. Jest na niej ... ale myślę, że po oddaniu go na ,,gwarancję'' stwierdzili by winę użytkownika, ponieważ na pewno jest tam masa kurzu .. :/ ... Także nie wiem co robić ... w ogóle .. :(
  • REKLAMA
  • #4 11230579
    jurek91
    Poziom 20  
    Posty: 371
    Pomógł: 25
    Ocena: 12
    Pierw spróbuj oddać go na gwarancje. Jak nie naprawią go to wtedy zacznij z nim kombinowac, ja bym tak zrobił :)
  • #5 11230599
    Soldierkosowo
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    Myślałem nad tym ale boje się bardzo, że Mnie obciążał kosztami naprawy ... Odkurzacz był zakupiony miesiąc temu, aż szkoda :cry: ..
  • REKLAMA
  • #6 11230629
    jurek91
    Poziom 20  
    Posty: 371
    Pomógł: 25
    Ocena: 12
    Nie powinni. Pewnie zrobią tak ze anuluja gwarancje, odmowią naprawy gwarancyjnej i zaproponują naprawe płatna.
  • #7 11230667
    Soldierkosowo
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    Jeżeli by tak było to w sumie można spróbować ... Być może akurat to jest trafna decyzja ... jeszcze się zastanowię nad tym i zapytam Mamy, ponieważ to ona odkurzacz zakupiła . mam nadzieje, że nic złego się nie stało ... Przejrzałem forum i znalazłem kilka przykrych rzeczy , że np kurz może w silniku uszkodzić uzwojenie .. ;/ i tego sie obawiam ..
  • #8 11232198
    movzx
    Poziom 40  
    Posty: 6585
    Pomógł: 731
    Ocena: 1267
    Serwis fabryczny prawdopodobnie będzie chciał wymieniać cały zespół ssący - za tą cenę kupisz nowy.
  • #9 11232975
    Soldierkosowo
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    Tz. żeby skorzystać i oddać na gwarancje czy tez nie ??? Chodzi mi o to czy nie będzie w razie anulowania gwarancji problemu z odebraniem tego odkurzacza .. czy mi nie nalicza jakiś z kosmosu gigantycznych kosztów za otwarcie i stwierdzenie ??

    Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

    Czy istnieje możliwość z korzystania przez moją mame z tytułu rękojmi bądź z tytułu niezgodności towaru z umową ?? Prosze o odpowiedź
  • #10 11234675
    movzx
    Poziom 40  
    Posty: 6585
    Pomógł: 731
    Ocena: 1267
    Soldierkosowo napisał:

    Czy istnieje możliwość z korzystania przez moją mame z tytułu rękojmi bądź z tytułu niezgodności towaru z umową ??
    Niezgodność nie powstała z przyczyn tkwiących w towarze, więc sprzedawca nie ma obowiązku naprawy.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #11 11234707
    krakarak
    Poziom 42  
    Posty: 8864
    Pomógł: 681
    Ocena: 1842
    Zawsze mnie denerwowały takie cwaniackie sztuczki z oszustwem na gwarancji. Sam popsuł a zwołał konsylium na forum rozwarzając jak by tu obarczyć winą producenta i wymigać się od odpowiedzialności za swoje błędy. Człowieku, więcej pokory i samokrytyki. Jeśli masz odrobinę honoru to zapłać za naprawę.
  • #12 11234739
    movzx
    Poziom 40  
    Posty: 6585
    Pomógł: 731
    Ocena: 1267
    krakarak napisał:
    Zawsze mnie denerwowały takie cwaniackie sztuczki z oszustwem na gwarancji. Sam popsuł a zwołał konsylium na forum rozwarzając jak by tu obarczyć winą producenta i wymigać się od odpowiedzialności za swoje błędy. Człowieku, więcej pokory i samokrytyki. Jeśli masz odrobinę honoru to zapłać za naprawę.
    Dobrze powiedziane. Tym bardziej jest to przykre że odkurzacz kosztuje 230 złotych, więc żaden majątek.
  • #13 11234742
    mrhari
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7971
    Pomógł: 834
    Ocena: 3232
    Kosz.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z nowo zakupionym odkurzaczem SAMSUNG SC5450, który przestał działać po używaniu go bez worka i filtra. Obawia się, że serwis może uznać to za winę użytkownika i obciążyć go kosztami naprawy. Forumowicze sugerują, aby spróbować oddać odkurzacz na gwarancję, mimo obaw o anulowanie gwarancji. Wskazują również, że serwis może chcieć wymienić cały zespół ssący, co może być kosztowne. Użytkownik rozważa również możliwość skorzystania z rękojmi lub niezgodności towaru z umową, ale otrzymuje informacje, że niezgodność nie powstała z przyczyn tkwiących w towarze.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA