Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki telefonowe >>> komputerowe

25 Sie 2012 20:02 1452 5
  • Poziom 2  
    Witam!

Chciałbym się spytać czy jest możliwość kupna przejściówki z słuchawek od telefonu na słuchawki do komputera.

Problem tkwi w tym ze mam słuchawki od telefonu (normalne wejście Jack jak w MP3) z mikrofonikiem i te słuchawki maja jeden kabel, a ja chciałbym podłączyć te słuchawki do komputera tak by pełniły rolę zwykłych słuchawek żebym mógł np. porozmawiać na skype. Chodzi mi o przejściówkę z jednego jack na 2 (mikrofon+ słuchawki / zielone+różowe).

PS
    Jeśli nie ma takiej przejściówki to jak mogę rozwiązać ten problem???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Przejściówki to nie znajdzie na 100%.
    Można by się pokusić o przerobienie słuchawek, odcinasz tego jacka oryginalnego kupujesz dwa nowe i rozdzielasz kabel osobno od słuchawek i osobno od mikrofonu tylko że to troche dużo zabawy i nie jestem pewien czy da rade a słuchawki do kompa nie są drogie.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Po co niszczyć słuchawki?
    Kup odpowiednie gniazdo i dwie wtyczki + kawałek kabelka "do czinczy" i zrób sobie przejściówkę...
  • Poziom 2  
    Możesz jaśniej Szopler ?

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

jakie dokładnie gniazdo mam kupić ?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Takiej przejściówki też szukałem będąc na wakacjach, niestety brak czegoś takiego. Na portalu aukcyjnym znalazłem gniazdo do ipada, cena powala (czytaj za wysoka) . Tańsze rozwiązanie to zakup niesprawnego telefonu posiadające gniazdo, demontaż i wykonanie ów przejściówki.

Znalazłem:

"Adapter jack 3,5mm wt. na 2 x 3,5mm gn. Lindy"
    cena przystępna Link.
    Mają też pod iphona, oraz przejściówki w drugą stronę.

Gniazda jack 3,5 do lutowania i na kabel Link

ps. usunąłem link do strony o charakterze krótkotrwałym
  • Poziom 15  
    Kup sobie taki kabelek odcinasz dwie czincze które się przy nim znajdują i na ich miejsce lutujesz dwa Jacki. Słuchawki będą nie ruszane.

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).