Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Compaq 6730b - problem z zasilaniem

31 Aug 2012 11:11 1884 9
  • Level 9  
    Witam wszystkich.
    Posiadam wyżej wymienionego lapka w którym wystąpił następujący problem:
    Otóż gdy jest on wyłączony bateria się ładuje i wytrzymuje do kilku godzin, a więc ona raczej jest dobra.
    Natomiast gdy na nim pracuję (Windows 7 Pro) po podłączeniu ładowarki dioda zasilania z przodu obudowy kilka razy "zamruga" ale komputer dalej działa na baterii i wgl na pasku nie widać podłączenia zasilacza.
    Co mu dolega? Jak to naprawić?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 36  
    Stawiam że Windows 7 mu dolega, i źle zarządza zasilaniem.
  • Level 9  
    spróbuje na linuksie. Chociaż wątpię czy to coś da
  • Level 19  
    Spróbuj na innym zasilaczu - może kabel przy wtyku przerywa. Miałem coś podobnego na innym HP.
  • Level 9  
    Na innym zasilaczu też lipa
  • Level 9  
    To nie jest wina OS'u
    Po włączeniu komputera dioda ładowania kilka razy zamruga i gaśnie
  • Level 1  
    Witam

Widzę, że problem nie rozwiązany, a ja mam to samo.
    Na win 7 działał kilka dobrych miesięcy bez problemu więc to na pewno nie wina OS.
    Teraz mam jak kolega wyżej - czasem załapie za pierwszym razem czasem za dziesiątym (wyciągam i wkładam wtyczkę do laptopa).
    Zauważyłem, że bez baterii problemu PRAWIE nie ma - nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy ma to jakieś znaczenie.

Z góry dzięki za pomoc

Zapomniałbym ja mam compaq 6715b
  • Level 16  
    Witam. Potwierdzam taki duży minus Hp. Kombinacja z zasilaczami inne nie pasują. Muszę wtyk kilka jak nie kilkanaście razy wyjmować i wkładać aż mi zacznie ładować. Nie kupił bym już hp. Jednak odbiega od innych np. pod takim prostym względem. Nawet w serwisach nie potrafią ich dobrze naprawić. Był na tą dolegliwość i to samo po jakimś czasie. Ech tylko life. trzeba kogoś na czymś wypompować! :cry:
  • Level 15  
    Czy zasilacz jest odpowiednich parametrów ? HP-ki potrafią wariować przy nawet delikatnych uszkodzeniach zasilaczy gdy ich parametry są nawet trochę zaniżone. Polecał bym sprawdzić na nowym zasilaczu o odpowiednich parametrach. Zdarzyło mi się że zasilacze HP lub innych zamienniki się uszkadzały i nie trzymały odpowiednio napięć.