Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe - kompletowanie zestawu

adam20619 02 Wrz 2012 19:13 1551 7
  • #1 02 Wrz 2012 19:13
    adam20619
    Poziom 9  

Witam
    Chciałbym kupić swoje pierwsze kino domowe, więc jestem zielony w temacie. Jestem raczej wymagającym klientem, więc zależy mi na jakości dźwięku. Do tej pory posiadałem wieżę hi-fi. Kino domowe miało by być przeznaczone na słuchanie muzyki i do oglądania filmów.
    Pierwsze co mi przyszło do głowy to zwykły sprzęt, amplituner + dvd w jednej obudowie (1000 W i ładny wygląd). Po przeczytaniu kilku artykułów zrezygnowałem. Szukam dobrego kina do filmów i słuchania muzyki - głos musi być mocny, a przede wszystkim czysty. Znalazłem taki sprzęt: Yamaha RX-V671. Do tego potrzebuję komplet głośników + subwoofer. Na razie dvd zostawiam te które mam. Cena to max 3000 zł. Pomieszczenie to ok. 20 m2. Jeżeli o czymś zapomniałem to proszę pisać.
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jestem otwarty na propozycje.

0 7
  • #2 03 Wrz 2012 01:01
    dobrarada
    Poziom 1  

Polecam ta yamahe ,u mnie pracuje na szwedzkich kolumnach - Dynavoice challenger M85 -zestaw 5+1.Wazne zeby rozstaw kolumn byl dosc duzy ,czystosc jest na b.wysokim poziomie,choc na poczatku do sredniej glosnosci brakowalo mi "low-bassu" ,jest to specyfika chyba yamachy ale sub nadrobil i jestem baardzo mile zaskoczony, czystoscia i barwa dzwieku.Wejscia najlepiej podpiac przewodem optycznym!!

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]

0
  • #3 03 Wrz 2012 21:37
    adam20619
    Poziom 9  

Mam pytanie jeszcze odnośnie słuchania muzyki. Ta co jest nagrywana na płytach to muzyka stereo, a nie wielokanałowa. Jak to wygląda w amplitunerze. Czy mogę na czas słuchania muzyki zrezygnować z reszty głośników, aby słuchać w stereo? Jak wtedy brzmi muzyka. Są różne opinie na ten temat.
    Kolejne moje pytanie dotyczy jak rozbudować później zestaw do 7.1, jakich głośników będę potrzebował?

0
  • #4 03 Wrz 2012 22:49
    Pablo1964
    Moderator

Można słuchać muzyki w stereo. Jakość nie zachwyca ale jest to możliwe.

0
  • #5 04 Wrz 2012 16:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

DO Twoich potrzeb ampli nie jest dobrym rozwiązaniem . Wzmacniacz poradzi sobie znacznie lepiej - jeśli masz na myśli muzykę. Ale jak chcesz trochę tego , trochę tego - to Harman AVR 156 + Dali Concept będzie mieć najszerszą sceną muzyczną.

0
  • #6 04 Wrz 2012 19:48
    Herethic
    Poziom 28  

Czasem muzyka (głównie koncerty) jest również zapisana w formacie DTS, co umożliwia odsłuch dobrej jakości na 5.1.
    Do przeróbki KD 5.1 na 7.1 wystarczą takie same monitory - nie musisz kombinować.

Pozdro.

0
  • #7 05 Wrz 2012 22:18
    adam20619
    Poziom 9  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mam pytanie do LOCOLOCO. Czego na przykład nie ma amplituner, a wzmacniacz ma. Nie chodzi mi tu o wytypowane modele tylko czysto teoretycznie. Powszechnie mówi się, ampli to wzmacniacz+odbiornik radiowy.

0