Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest możliwość podłączenia panelu dotykowego do USB

mich1814 05 Paź 2012 10:09 1794 5
  • #1 05 Paź 2012 10:09
    mich1814
    Poziom 7  

Witam.
    Nie jestem pewien czy w odpowiednim dziale lecz nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Posiadam ekran LCD o przekątnej 7"
    Zakupiłem do niego panel dotykowy i mam pytanie.
    Czu jest możliwość podłączenia owego panelu do PC za pomocą portu USB?
    Np: Monitor jest podpięty poprzez D-SUB a panel poprzez USB do tego samego PC. Jeśli tak to jak to zrobić?

0 5
  • #2 05 Paź 2012 12:47
    anmedia
    Poziom 39  

Jesli panel ma wtyczke USB to jest to mozliwe, potrzebujesz jedynie sterowniki producenta. Bez sterownikow do tego modelu nie zadziala w obecnej wersji max win7. Ponoc Win8 ma wspierac juz panele dotykowe, no ale to teoria.

0
  • #3 05 Paź 2012 12:49
    mich1814
    Poziom 7  

Właśnie nie mam USB. Z panelu dotykowego wychodzi taśma z 4 pinami. Chodzi mi o jakiś moduł który by to obsłużył jeśli oczywiście coś takiego istnieje.

0
  • #4 05 Paź 2012 12:52
    anmedia
    Poziom 39  

mich1814 napisał:
    Właśnie nie mam USB. Z panelu dotykowego wychodzi taśma z 4 pinami. Chodzi mi o jakiś moduł który by to obsłużył jeśli oczywiście coś takiego istnieje.

Musisz znalezc dokumentacje techniczna tego panelu. Zapewne (jesli nie posiada elektorniki) jest to podlaczenie do modulu sterowania. Jesli ma juz elektronike to na 90% bedzie to podlaczenie do USB. Praktycznie wszystkie panele dotykowe do monitorow sa na USB. U ciebie moze byc inna sytuacja ze wzgledu na rozmiar i przeznaczenie panela.

0
  • #5 05 Paź 2012 16:03
    mich1814
    Poziom 7  

Właśnie chodzi mi o ten moduł sterowania (tą elektronikę) której mi brakuje. Czy jest jakiś schemat bądź gotowe rozwiązanie pozwalające na podpięcie takiego "gołego" panelu dotykowego do USB?

0
  • #6 05 Paź 2012 16:06
    anmedia
    Poziom 39  

Samego panelu bez elektroniki nie podepniesz. Schemat? Praktycznie kazdy panel dotykowy ma inne rozwiazanie elektroniczne.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo