Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE6315/P - zatrzymuje się program

heksagon6 05 Paź 2012 15:30 1959 3
  • #1 05 Paź 2012 15:30
    heksagon6
    Poziom 7  

Witam wszystkich. Mam od kilku dni problem z moja pralką Whirlpool AWE6315/P. Po ustawieniu programu : Codzienne 60 m, pralka pobiera normalnie wodę, słychać obracający się bęben, następuje podgrzewanie wody i wyłącza się pralka, gasną wszystkie lampki. Powyższe objawy występują na tzw: praniu zasadniczym. Po wyłączeniu pralki wyłącznikiem głównym i ponownym załączeniu, pralka zaczyna pracować normalnie. Czasami ten objaw występuje dwa razy. Dalsze cykle przebiegają już bez zakłóceń. Dokonałem przeglądu instalacji elektrycznej /wizualnie/, płytki elektronicznej z programatorem - nie zauważyłem śladów przegrzania, czy też stopienia elementów.
    Co może być przyczyna tego typu defektu?
    Dziękuję za ewentualne porady.

0 3
  • #2 15 Paź 2012 16:41
    waldek.grom
    Poziom 12  

witam proszę sprawdzić grzałkę czy niema przebicia do masy a następnie wykręcić ją i obejrzeć czy niema czarnego punktu , możliwe że gdy w programie zaczyna grzać pojawia się minimalne przebicie do masy i wszystko idzie na sterownik a on rozłącza cykl prania.

0
  • #3 17 Paź 2012 20:53
    inż81
    Poziom 16  

Sprawdź też gniazdko bo luźny lub nadpalony przewód może pod obciążeniem grzałki ( ok 2000W ) chwilowo rozłączać napięcie.

0
  • #4 28 Paź 2012 16:46
    heksagon6
    Poziom 7  

Dziękuję wszystkim za pomoc.... sprawdziłem wszystkie połączenia elektryczne..
    ich zestyki... Po włączeniu ponownie pralki , program idzie bez uwag .
    Zamykam temat .

0