logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Pralka Whirlpool AWE6315/P - zatrzymuje się program

heksagon6 05 Paź 2012 15:30 3057 3
REKLAMA
  • #1 11379999
    heksagon6
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Witam wszystkich. Mam od kilku dni problem z moja pralką Whirlpool AWE6315/P. Po ustawieniu programu : Codzienne 60 m, pralka pobiera normalnie wodę, słychać obracający się bęben, następuje podgrzewanie wody i wyłącza się pralka, gasną wszystkie lampki. Powyższe objawy występują na tzw: praniu zasadniczym. Po wyłączeniu pralki wyłącznikiem głównym i ponownym załączeniu, pralka zaczyna pracować normalnie. Czasami ten objaw występuje dwa razy. Dalsze cykle przebiegają już bez zakłóceń. Dokonałem przeglądu instalacji elektrycznej /wizualnie/, płytki elektronicznej z programatorem - nie zauważyłem śladów przegrzania, czy też stopienia elementów.
    Co może być przyczyna tego typu defektu?
    Dziękuję za ewentualne porady.
  • REKLAMA
  • #2 11414073
    waldek.grom
    Poziom 13  
    Posty: 101
    Pomógł: 6
    Ocena: 88
    witam proszę sprawdzić grzałkę czy niema przebicia do masy a następnie wykręcić ją i obejrzeć czy niema czarnego punktu , możliwe że gdy w programie zaczyna grzać pojawia się minimalne przebicie do masy i wszystko idzie na sterownik a on rozłącza cykl prania.
  • REKLAMA
  • #3 11422416
    inż81
    Poziom 16  
    Posty: 165
    Pomógł: 19
    Ocena: 85
    Sprawdź też gniazdko bo luźny lub nadpalony przewód może pod obciążeniem grzałki ( ok 2000W ) chwilowo rozłączać napięcie.
  • #4 11460837
    heksagon6
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Dziękuję wszystkim za pomoc.... sprawdziłem wszystkie połączenia elektryczne..
    ich zestyki... Po włączeniu ponownie pralki , program idzie bez uwag .
    Zamykam temat .
REKLAMA