Witam!
Dotychczas byłem użytkownikiem Windowsa XP oraz Firefoxa w wersji portable.
Aż do wersji 11 było dobrze, testowałem 12, 13, 14 i te pomiędzy (choć nie wszystkie) i w każdej to samo - każda strona oprócz gogli ładuje się kilka minut.
Zostałem przy wersji 11..
Niedawno zainstalowałem Windowsa 7 64b i po niedługim czasie przeglądarka zwolniła. Próby zmiany na nowsze - 15.01 i 16 -> znowu strony ładują się kilka minut (naprawdę!).
Wyłączałem dodatki. Robiłem sobie od nowa przeglądarkę - "goła" była ok, ale po wgraniu dodatków i zakładek problem wracał.
Wyłączenie wszystkich dodatków nic nie zmienia.
Co jakiś czas szukam po różnych forach - problem się zdarza, ale ludzie po prostu zmieniają wtedy przeglądarkę. Ja się nie chcę poddać - chcę problem rozwiązać, bo niektóre dodatki lubię i nie chcę ich olać.
Z charakterystycznych rzeczy w lewym dolnym rogu wyświetla się "oczekiwanie na (np. www.elektroda.pl)" gaśnie i zaraz znowu - tak przez parę minut.
Jeśli po zmianie systemu (format!) problem nadal występuje - co to może być?
Wirusów brak. Pomocy!
Dodano po 2 [minuty]:
Acha, ludzie polecali wyłączyć akcelerację sprzętową oraz reset (u mnie nie ma ani jednego, ani drugiego!).
Przy okazji - czy da się przywrócić wygląd Firefoxa z XP, żeby na górze było menu z "Plikiem", czy muszę się przyzwyczaić jedynie do klikalnego napisu Firefox?
Dodano po 6 [minuty]:
Dobra.. akceleracja sprzętowa jest w opcjach->zaawansowanych (nie opcjach->ogólnych, jak niektórzy pisali) !
Dodano po 9 [minuty]:
Dodatkowo ktoś napisałe:
"gfx.direct2d.disable ustaw na false by włączyć.
webgl.disabled ustaw na false by włączyć."
- No i faktycznie - mimo, że przed chwilą wyłączyłem akcelerację w opcjach webgl miałem na 'false'. Przełączyłem i jest już w normie, niestety przy akktualizacji z 11->16 znowu jest lipa (no, ale niech ta 11tka dalej tak chodzi!).
Jakby ktoś miał pomysł, niech pisze. Oczywiście dam znać jakbym kiedyś na coś wpadł. Dobranoc
Dotychczas byłem użytkownikiem Windowsa XP oraz Firefoxa w wersji portable.
Aż do wersji 11 było dobrze, testowałem 12, 13, 14 i te pomiędzy (choć nie wszystkie) i w każdej to samo - każda strona oprócz gogli ładuje się kilka minut.
Zostałem przy wersji 11..
Niedawno zainstalowałem Windowsa 7 64b i po niedługim czasie przeglądarka zwolniła. Próby zmiany na nowsze - 15.01 i 16 -> znowu strony ładują się kilka minut (naprawdę!).
Wyłączałem dodatki. Robiłem sobie od nowa przeglądarkę - "goła" była ok, ale po wgraniu dodatków i zakładek problem wracał.
Wyłączenie wszystkich dodatków nic nie zmienia.
Co jakiś czas szukam po różnych forach - problem się zdarza, ale ludzie po prostu zmieniają wtedy przeglądarkę. Ja się nie chcę poddać - chcę problem rozwiązać, bo niektóre dodatki lubię i nie chcę ich olać.
Z charakterystycznych rzeczy w lewym dolnym rogu wyświetla się "oczekiwanie na (np. www.elektroda.pl)" gaśnie i zaraz znowu - tak przez parę minut.
Jeśli po zmianie systemu (format!) problem nadal występuje - co to może być?
Wirusów brak. Pomocy!
Dodano po 2 [minuty]:
Acha, ludzie polecali wyłączyć akcelerację sprzętową oraz reset (u mnie nie ma ani jednego, ani drugiego!).
Przy okazji - czy da się przywrócić wygląd Firefoxa z XP, żeby na górze było menu z "Plikiem", czy muszę się przyzwyczaić jedynie do klikalnego napisu Firefox?
Dodano po 6 [minuty]:
Dobra.. akceleracja sprzętowa jest w opcjach->zaawansowanych (nie opcjach->ogólnych, jak niektórzy pisali) !
Dodano po 9 [minuty]:
Dodatkowo ktoś napisałe:
"gfx.direct2d.disable ustaw na false by włączyć.
webgl.disabled ustaw na false by włączyć."
- No i faktycznie - mimo, że przed chwilą wyłączyłem akcelerację w opcjach webgl miałem na 'false'. Przełączyłem i jest już w normie, niestety przy akktualizacji z 11->16 znowu jest lipa (no, ale niech ta 11tka dalej tak chodzi!).
Jakby ktoś miał pomysł, niech pisze. Oczywiście dam znać jakbym kiedyś na coś wpadł. Dobranoc