Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz lampowy do wokalu, co kupic?

JerzyPed 11 Paź 2012 11:32 1707 3
  • #1 11 Paź 2012 11:32
    JerzyPed
    Poziom 19  

Chcemy kupić dla wokalisty dobry przedwzmacniacz mikrofonowy który da ciepłe lampowe brzmienie. (np. takie jak dawały kiedyś stare wzmacniacze lampowe)
    Testowaliśmy już np. Presonus microtube, Behringer, Art, Alesis microtube -ale
    te przedwzmacniacze dawały tylko wzmocnienie sygnału, kompresje, lekki distortion.
    Brak było tego specyficznego lampowego brzmienia jakie dawaly np. Dynacord czy nawet stara lampowa Vermona (DDR).
    Czy ktoś z Was może zaproponowac jakiś dobry efekt? Być może kostka przeznaczona do gitary może się sprawdzić również na wokalu?

0 3
  • #2 15 Paź 2012 15:02
    JerzyPed
    Poziom 19  

Szanowni koledzy, być może kogoś ta sprawa zainteresuje, więc podaję kilka informacji. Skontaktowałem się z różnymi firmami produkującymi lampowe przedwzmacniacze. Zasięgnąłem informacji z różnych forów (również zagranicznych) i okazało się, że prawdziwe lampowe ciepłe brzmienie osiągnie się tylko na wzmacniaczu lampowym. (Musi być również końcówka mocy na lampach). Ciekawostką jest że niektórzy wokaliści używają do wokalu kostek gitarowych. Również niektórzy producenci proponują takie kostki na wokal. Np. firma Effectrode odpisała mi, że proponują na wokal PC-2A. (to jest efekt lampowy gitarowy dający ciepłe lampowe brzmienie) W Finlandii jest firma która na zamówienie
    robi doskonałe wzmacniacze lampowe. Również w Polsce jest kilku specjalistów którzy mogą na zamówienie zrobić. Na forum harmoszka.com jest kilku młodych zdolnych elektroników którzy pracują nad takim efektem swojej konstrukcji.
    Pozdrowienia dla wszystkich,
    Jerzy

0
  • #3 22 Lis 2012 18:21
    DR_KROSS
    Poziom 15  

Konstrukcja budżetowa ale wydaje mi się, że ma to o co Tobie chodzi: http://allegro.pl/behringer-mic200-przedwzmacniacz-mikrofonowy-lampa-i2780039653.html

To zwykły preamp - nie procesor do wokalu.

W położeniu Valve (górna gałka) daje pewien rodzaj lampowego soundu. Używam tego do domowych nagrywanek. Warto iść do sklepu i popróbować osobiście, bo jak to w muzyce - nie zawsze drogi sprzęt daje to co potrzebujesz. Dźwięki to wrażenia subiektywne.

0
  • #4 23 Lis 2012 08:21
    JerzyPed
    Poziom 19  

Dziękuje Kolego za tą informację i przekażę naszemu wokaliście tą wiadomość.
    Czasami zdarza się że tańsze rozwiązania sprawdzają się lepiej niż drogie.
    Pozdrawiam,
    Jerzy

0
  Szukaj w 5mln produktów