Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor z przeglądarka internetową

walec1980 11 Paź 2012 14:25 8643 13
  • #1 11 Paź 2012 14:25
    walec1980
    Poziom 9  

witam!
    jestem na etapie kupna tv, szukam czegoś w rozmiarze 40-42", interesuje mnie tv, na którym mógłbym swobodnie korzystać z neta a nie tylko z aplikacji dostarczonych przez producenta. Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że na ten moment tylko samsungi mają przeglądarkę, gdzie będę mógł swobodnie przeglądać neta, a reszta firm oferuje tylko wybrane aplikacje..czy to prawda? powiedział mi także, że do wyboru mam modele wifi ready - wtedy muszę dokupić adapter, bądź wifi direct - nic nie muszę kupować i net śmiga jak na kompie. Ile w tym prawdy? Nigdy nie miałem żadnego tv z funkcją smart i nie znam się na tym zupełnie. Interesuje mnie coś w przystępnej cenie, tzn 2000-2500. Czy istnieją na dzień dzisiejszy tv pozwalające swobodnie przeglądać strony internetowe czy to tylko chwyt marketingowy?chodzi mi o dostęp do poczty czy oglądniecie jakiegoś filmiku na portalu typu zalukaj.tv lub innym tego rodzaju...
    Pomożecie?

• #2 11 Paź 2012 14:46
    2077864
    Usunięty  
  • #3 11 Paź 2012 15:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To nie jest prawda.
    Większość telewizorów ma pełne przeglądarki.
    Działają - normalnie.
    Nie ma problemów z przeglądaniem stron.
    Obsłużysz je z poziomu klawiatury:
    Panasonic 42ET5
    Philips 40PFL 5507
    Samsung 40ES 6300

• #4 11 Paź 2012 15:52
    2077864
    Usunięty  
  • #5 11 Paź 2012 17:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale to jest różny cel wykorzystania.
    Badania pokazały że nie da się serfować długo na telewizorze 80" siedząc 1 metr od niego.
    Telewizory służą do przeglądania stron a nie serfowania godzinami po nich. Do tego służy komputer.
    Modele które testowałem jako telewizory radzą sobie z przeglądaniem stron bez problemów.

• #6 11 Paź 2012 18:43
    Pawel2420
    Poziom 30  

Jeśli mogę coś doradzić to kup "zwykły" telewizor i jakieś urządzenie typu Android TV (np. takie w formie dongla HDMI). Koszt to około 300 zł. W zamian za to: WiFi, normalna przeglądarka, możliwość instalacji dowolnych aplikacji, obsługa przez USB najróżniejszych urządzeń itd.

• #7 11 Paź 2012 18:53
    walec1980
    Poziom 9  

no właśnie przeszło mi to przez myśl, że może lepiej jakiś tańszy tv i do tego jakiś smartfon/tablet. Wiadomo że na tv nie będę serfował godzinami po internecie ale raczej sporadycznie - zajrzeć do poczty czy oglądnąć jakiś film..do neta mam laptopa (niestety chyba zepsute wejście hdmi bo po 15 minutach połączenia laptop-tv obraz jest za niebieskim tłem stąd szukam jakiejś sensownej alternatywy..)
    a tobie Paweł o jakieś konkretne urządzenie chodzi, które dobrze się sprawdzi?

• #8 11 Paź 2012 19:33
    Pawel2420
    Poziom 30  

Urządzenia jakie proponowałem sprzedawane są zwykle pod nazwami: MK808, UG802, MK802, URZ0193. Wszystkie mają podobną cenę. Choć te dwa pierwsze mają znacznie szybsze procesory. Te przystawki zasila się najczęściej z portu USB telewizora. Dzięki temu włączają się automatycznie gdy włącza się TV.
    Moim zdaniem do pełnego komfortu użytkowania potrzebne jest jeszcze coś co jest połączeniem pilota, myszki, klawiatury i żyroskopu jednym urządzeniu np. "F10 Mele".

• #9 11 Paź 2012 19:47
    walec1980
    Poziom 9  

Rozumiem że skoro podłączamy to przez usb to wifi w tv nie jest potrzebne i potrzebuję tylko tv z usb zgadza się? i z tego co piszesz generalnie polecasz dwa pierwsze modele tak?a zwykłą klawiaturę i myszkę do tego można podłączyć?

• #10 11 Paź 2012 20:21
    Pawel2420
    Poziom 30  

Urządzenie jest podłączane do TV przez HDMI. Zasilane jest przez port USB. Można użyć zewnętrznego zasilacza lub zasilić przystawkę z portu USB telewizora. Te tzw. dongle HDMI mają standardowy system Android 4. Obsługuje on przez USB urządzenia HID czyli wszelkie myszki i klawiatury.

• #11 11 Paź 2012 21:29
    Mylagos
    Poziom 19  

Wracając do telewizora, to pomyśl nad 40EX650. Zapewni naprawdę dobry obraz, więc powinieneś być zadowolony.

• #12 12 Paź 2012 07:34
    walec1980
    Poziom 9  

pisałem do jednego ze sprzedawców tych urządzeń na alledrogo i odpisał mi że strony wymagające javy i flasha to w ograniczonym zakresie, trochę mnie to zniechęciło bo akurat stronka zalukaj wymaga flasha..jest jeszcze jeden pomysł, żona ma galaxy2 narazie nie godzi się na wykorzystywanie telefonu do oglądania filmów na tv ale znając życie uda mi się ją przekonać :D czy byle jaka przejściówka mini usb-hdmi załatwi sprawę?

• #13 29 Gru 2015 22:58
    karolinailona
    Poziom 6  

Mam dodatkowe pytanie odnośnie smart tv.
    Czy jest możliwość zmiany przeglądarki ?
    Pobranie dodatkowego programu,który potrzebny do odtwarzania wybranych stron?
    Czy to zależy od modelu tv.

• #14 31 Gru 2015 15:12
    macijowu
    Poziom 15  

Na Androidzie możesz wybierać spośród przeglądarek ze sklepu. Jeśli chodzi o Firefoxa mobilnego na Androidzie to podają jakieś metody, które pozwalają odtwarzać materiały oparte na flash player. Musiałabyś poczytać. Philips ma Androida, możesz się pobawić na sklepie i ewentualnie poprosić o prezentację w tym zakresie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME