Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EW1232F - Mało wody?

13 Paź 2012 13:54 2661 3
  • Poziom 2  
    Dostałem używaną pralkę automatyczną Elektrolux EW1232F (dotąd nie miałem automatycznej tylko Franię). Po podłączeniu jej zgodnie z instrukcją puściłem przebieg prania bez wsadu - chodziło mi o przepłukanie jej i oczyszczenie.

Okazało się że pralka pobrała stosunkowo mało wody i po wylaniu wraz z niewielką ilością piasku i brudów prawidłowo się wyłączyła.

Do prania wziąłem ok. 1 kg drobnej bielizny i włączyłem pranie wstępne i zasadnicze z proszkiem (mała ilość) i uruchomiłem pranie A+60 st.C. i obroty na minimum 500. Patrzyłem jak pobiera wodę do prania wstępnego - pobrała jakieś 3-5 cm ponad dno bębna wirującego, tak że bielizna nie została przykryta wodą. Dopiero gdy bęben się zaczął obracać i przerzucać wsad wszystko się zamoczyło. Zaniepokoiłem się bo niewiele było wody, ale czekałem na efekty. Pralka po zakończeniu prania wstępnego wypluła wodę odwirowując krótko i pobrała następną wodę do prania zasadniczego.

W praniu zasadniczym woda pobrała proszek i nalało jej się znowu na jakieś 2-3 cm ponad dno bębna. Podgrzała tą wodę i kręciła prawidłowo. Po ponad godzinie i dwóch wylewkach prawidłowo odwirowała bieliznę i wyłączyła się. Wyjąłem więc pranie ledwie wilgotne do suszenia.

Mam więc pytanie:

Czy ta ilość wody 2-3 cm ponad dno bębna - to jest prawidłowa ilość wody do prania zasadniczego - A, B i C, i dla wagi ok 1 kg wsadu? Trochę mnie to denerwuje, bo w innych pralkach widziałem wodę do połowy okienka.

Czy w związku z tym ta pralka ma jakiś czujnik wagi wsadu i w zależności od wagi ogranicza ilość pobieranej wody? Jak to ew. wyregulować? Czy nie ma co się denerwować?
  • Poziom 18  
    Nie martw się te pralki oszczędzają wodę i poziom minimalny to normalne.
  • Poziom 2  
    Dzięki.

Teraz mam następne pytanie:

Po wypompowaniu wody z pralki czyściłem filtr - oczywiście niewiele śmieci tam było więc już chciałem wsadzić filtr i zamknąć, ale zauważyłem że tam jest jeszcze woda. Poświeciłem więc latarką i okazało się, że jest tam wody do poziomu wylotu z filtra.

Jak wypompować tą wodę? Uważam, że skoro pompa wypompowuje wodę, to powinna zostawić tylko parę kropel, a nie ćwierć litra - tyle w końcu zebrałem wkładając tam ściereczkę i wyciskając ją do garnka. Ponadto wyczyściłem ścianki tego zbiorniczka ze starego brudu, gęsty jak galareta. Myślę, że pompa to wszystko powinna osuszyć, bo ta woda w końcu zamula zbiorniczek, robactwo się tam dostaje, śmierdzi.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    niezaradny napisał:
    ale zauważyłem że tam jest jeszcze woda.

Tak ma być.
    niezaradny napisał:
    Uważam, że skoro pompa wypompowuje wodę, to powinna zostawić tylko parę kropel, a nie ćwierć litra

Źle uważasz.
    Wyczyściłeś, pogrzebałeś, to wreszcie daj tej pralce popracować i nie czepiaj się wszystkiego - pralka sprawna.