Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szczoteczka Braun typ 4731 - Jak wymienić akumulator?

14 Paź 2012 13:14 19152 2
 • Poziom 1  
  Witam,
  znalazłem posty mówiące o akumulatorach do szczoteczek Braun, nawet jak rozbiera się takowe, ale jak należy postępować dalej, jak już mamy obiekt naszej pracy tuż przed nami, niestety już nie wiem. O to szczoteczka Braun typ 4731 po wyjęciu z obudowy:

  Szczoteczka Braun typ 4731 - Jak wymienić akumulator?

  W punktach A i B mamy zasilanie 1,2V. Akumulatorki do tego typu szczoteczek mają blaszki. Czyżby właśnie w tych punktach A i B należy użyć lutownicy? Nie widzę również na czym (zatrzaski, luty??) trzyma się płytka drukowana korpusu.

  Domyślam się, że również należałoby wypiąć cewkę ładującą z zatrzasków, ale nie jestem pewien.

  Czy moglibyście pomóc w tym temacie podając krok po kroku procedurę wymiany akumulatorka.

  Dziękuję i pozdrawiam.
 • PCBwayPCBway
 • Poziom 39  
  Wygląda na to że jak odlutujesz cewkę i trzy styki z przodu, to po wyjęciu cewki (razem ze sprężyną) płytka powinna wyjść razem z akumulatorem.
  Pogłówkuj trochę, przecież to prosta konstrukcja.
  Akumulator z blaszkami można kupić, nie lutuje się do niego tych blaszek, bo: a) zwykle nie da się; b) uszkodzisz ogniwo.
 • Poziom 10  
  Trzeba przy pomocy ładowarki odkręcić w lewo tak jak kolega pisał o 90 stopni. Potem naciskamy na metalowy trzpień i całość delikatnie się wysuwa. Potem odkręcamy delikatnie spód ze sprężyną w prawo o 10 stopni ostr. aby nie urwać cewki. Trzy zatrzaski spodu znajda sie w niższych pozycjach i zluzują sprężynę. Teraz wciskamy 2 zatrzaski i spód odejdzie. Powoli aby nie urwać cewki. Kładziemy płytką do góry i sprężyną do góry. Dociskamy minus baterii i wypychamy palcem razem z płytką z rurki osłony w strone płytki, 30 stopni wystarczy. Teraz jest jaki taki dostęp do aku.