Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

becker 7916 - czerwony ekran

musznikov 16 Paź 2012 20:36 2547 20
  • #1 16 Paź 2012 20:36
    musznikov
    Poziom 2  

Witam mam problem z nawigacją Becker 7916 mam już ją bardzo długo, lecz jej nie używałem bo pewnego dnia a było to jakieś 2 lata temu doprowadziłem do formatu całej navi.Na tą chwile po włączeniu wisi na logo.Navi przeleżało ten cały okres w szufladzie i teraz postanowiłem że spróbuje ją podnieść.Posiadam do niej oryginalną kartę Beckera o pojemności 2.0GB .Czytałem i czytałem i wyczytałem, że trzeba wrzucić na nowo pliki Flash Disk. Znalazłem takowe pliki u pewnego pana na pewnym popularnym portalu. Wrzuciłem na kartę, włożyłem ją do urządzenia uruchomiłem i nic wisi jak wisiała.Prośba taka czy mógł by mi ktoś pomóc i krok po kroku wyjaśnić co robię nie tak i jak mam się za to zabrać. Serdecznie pozdrawiam.

• #2 16 Paź 2012 22:17
    Pontikos
    Poziom 38  

Urzadzenie nalezy podlaczyc kablem USB do komputera i skopiowac zawartosc "My Flash Disk".
    Przy podlaczeniu USB moga sie przydac aplikacje: usbfnswitch.exe, USBStart.exe, USBStart.exe - zamieszczone na Forum lub w dobrze przygotowanej Paczce.

Skoro "wlozyles karte i uruchomiles", to masz mozliwosc uruchomienia wspomnianych aplikacji. :)

Ewentualnie, mozna probowac wgrac na nowo Firmware - to bylo takze opisane na Forum.

• #3 17 Paź 2012 00:02
    musznikov
    Poziom 2  

nie mam niestety kabelka usb wiem ,że miałem ale gdzieś się zapodział.Bardziej bym preferował aby ruszyć coś z karty sd.Mam z jakiegoś źródła My Flash Disk( innego użytkownika) jak ja mam to wrzucić na kartę chodzi mi czy mam na karcie SD utworzyć jakiś folder o specjalnej magicznej nazwie czy tak obojętnie wrzucić.Druga sprawa jak włączam robić jakieś hard resety ,wchodzić w jakieś menu serwisowe(przycisk power+dwa po prawej) czy po prostu włączyć i czekać

• #4 17 Paź 2012 00:05
    Pontikos
    Poziom 38  

Preferuj wiec dalej. Jesli wydatek osmiu zlotych na kabel USB jest dla Ciebie problemem, to przepraszam za sugestie. :P

Zawsze mozesz tez z karty uruchomic CECMD (zamieszczalem tu!) a za jego pomoca skopiowac rzeczony folder. I gotowe.

Sugeruje tez nie pisac: "robić jakieś hard resety" itp. - wiele osob na tym Forum wlozylo WIELE pracy w to, zeby opisac sposoby naprawy urzadzen uszkodzonych przez NIEFRASOBLIWYCH domoroslych grzebaczy - jesli tego nie potrafisz uszanowac, nie spodziewaj sie dalszej pomocy!

• #5 21 Paź 2012 18:43
    rejestracja2
    Poziom 10  

A te pliki usbfnswitch.exe, USBStart.exe, USBStart.exe
    czy możesz dać te pliki lub paczke tych plików bo w google szukałem a le nic.

Za pomoc wielkie dzięki

Dodano po 46 [sekundy]:

Chcicałbym się dołączyć do tematu

Mam podobny problem

• #6 21 Paź 2012 22:54
    Pontikos
    Poziom 38  

Alez prosze bardzo.
    Zamieszczam nie tylko zestaw driverow do ponad 500 urzadzen GPS, ale takze utility do przelaczania trybu pracy tych portow pomiedzy sync/storage.

Prosze nie pytac jak tego uzyc - podobnie jak kaloryfer - nie wymagaja manuala :)

• #7 22 Paź 2012 08:52
    rejestracja2
    Poziom 10  

Sorki że pytam, ale czy te pliki trzeba na karte wgrać bo komputer mi wywala errory że te .exe Nie są prawidłowymi plikami Win32.

• #9 22 Paź 2012 14:21
    oczko12
    Poziom 11  

A czy do nawi moze byc kabel od Sagema???

• #11 23 Paź 2012 14:51
    oczko12
    Poziom 11  

jak wgrac softa z sd

Prosze o napisanie krok po kroku jak tego dokonac

Bede bardzo wdzieczny

Przepraszam za bledy windowsa mam angielskiego i nie moge robic polskich znakow

• #12 23 Paź 2012 19:56
    Pontikos
    Poziom 38  

Niema problemu Kolego - zagadnienie bylo opisane na Elektrodzie - sugeruje uzyc okienka SZUKAJ w prawym gornym rogu ekranu :)

Oczywiscie nie napisales co dla Ciebie oznacza "softa" - czy to taki rodzaj kanapy?
    Firmware, czy zawartosc pamieci Flash?

• #13 24 Paź 2012 05:24
    oczko12
    Poziom 11  

soft dla mnie oznacza firmware

Update SD Karte V1.0.1 Nav 3.1.05_TrafficAssistPro.zip

to wgrywa sie przez karte SD tylko problem w tym ze nie wiem jak

• #15 24 Paź 2012 15:46
    oczko12
    Poziom 11  

a mozesz ostatni raz powiedziec prosze!

Bede wdzieczny za pomoc :!:

• #16 11 Lis 2012 06:10
    oczko12
    Poziom 11  

czy do ożywienia nawi potrzeba

winceimg.bin i
    winceimg.cks

na innym forum pisało aby nawi wystartowała to muszą być te 2 pliki wgrane

Czy to prawda??

• #17 11 Lis 2012 06:17
    marek216

Poziom 43  

Prawda, jedyny problem to ich brak.
    Można zaprogramować tą kostkę na programatorze jeśli posiada się wcześniej zgrany wsad.

• #18 11 Lis 2012 09:46
    oczko12
    Poziom 11  

ale ja mam te pliki sciągnołem je z chomikuj.pl

Możesz powiedzieć jak je wgrać żeby nawi odpaliła??

winceimg.bin waga 32mb

winceimg.cks waga 41 bytes

• #19 16 Lis 2012 06:12
    oczko12
    Poziom 11  

MOże ktoś mi powiedzieć gdzie i jak je wgrać żeby nawi odpaliła

• #20 16 Lis 2012 06:22
    marek216

Poziom 43  

Pliki na kartę i musisz wywołać tryb serwisowy.

• #21 16 Lis 2012 15:28
    oczko12
    Poziom 11  

ale te 2 pliki bo na innych forach pisze że ten winceimg.bin tylko

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME