Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skrzynia basowa czy głośniki pod wzmacniacz?

teko 21 Oct 2012 16:48 1929 8
    teko
    Level 14  
    Witam. Mam wzmaka Sony Xplod 1002HX i zastanawiam się czy lepiej podłączyć pod niego jakąś skrzynię czy głośniki. Na razie wszystko co mam do seria w Audi 80 B4, czyli nokiowskie głośniki. Lecz myślę nad Blaupunktami 10cm do przodu w podszybie, ale ich chyba nie ma co pod wzmaka. Radio to jakiś chyba chińczyk co mam, czyli SilverCrest CRB-530. Wzmacniacz dostałem i dlatego myślę. A może lepiej go sprzedać i kupić jakieś lepsze głośniki do podłączenia pod radio?
    Pozdrawiam.
    SynDmx
    Level 25  
    Najpierw zmień radio na coś markowego, bez wygłuszenia drzwi nic dobrze nie zagra... Zacznij od podstaw.
    kamil907
    Level 28  
    Tylko jest taki problem, że w audi 80 nie ma seryjnie w drzwiach przednich głośników ani miejsc na nie. Mimo to ja bym w tych drzwiach trochę "porzeźbił" i zamontował jakieś 16-tki. Wtedy można by wyrzucić te malutkie głośniki z podszybia i w słupkach zamontować tweetery.
    teko
    Level 14  
    A zmieści się w drzwiach 16-stka? Bo jak się dowiedziałem, to może szyba przeszkadzać.

Edit: Zresztą chciałbym najpierw wykorzystać wzmacniacz i żeby to jako tako mi grało i potem powoli dochodzić do perfekcji.
    kamil907
    Level 28  
    Wszystko zależy jaki będzie dystans. Trzeba dobrać taki, żeby szyba nie zawadzała o głośniki. Żeby wykorzystać wzmacniacz musisz mieć do czego i uwierz mi, że nie da się zrobić niczego na szybko, żeby jakoś zagrało
    teko
    Level 14  
    A w ogóle to dobry wzmacniacz czy lepiej zainteresować się czymś innym?
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Moze poszuksz informacji o nim?

Takie to trudne?
    teko
    Level 14  
    Na tyle trudne, że za dużo informacji nie znalazłem o nim niestety.
    Gawior22
    Level 19  
    Moment szukania na zagranicznych stronach.
    2x50W 4Ohm
    2x70W 2Ohm
    1x140W 4Ohm

Natomiast są to moce podane przy 14,4V, a tyle w aucie nie masz.
    Bardziej w okolicy 13,6-13,8V po włączeniu świateł dmuchawy i sprzętu grającego.

Także w rzeczywistości jest trochę mniej, niż to co podałem ( dane z manuala producenta ).

Wzmacniacz ten nie jest za dobry. Nowsze konstrukcje Sony nie bez przyczyny nie są polecane w CA ( co innego stare serie XM - tzw. "złota seria" ).

Osobiście doradził bym rozejrzenie się za czymś innym.
    Od biedy napędzi jakiś zestaw na przodzie, ale rewelacji bym się nie spodziewał.
    Lub też może napędzić jakiegoś bardzo niewymagającego suba
    MDS-08 ( Intertechnik ) - cena nie jest niska, za to to bardzo jakościowy sub.
    Z tańszych to STX 8" ( SW.STX.8.2.300 2x2Ohm ) - lepszy kop niż MDS-08, a i zagra lepiej niż niektóre głośniki 25cm i też bardzo dobre gra pod względem jakości ( sam mam 2szt ). W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.
    Jak byś był zainteresowany tym głośnikiem, to odezwij się na PW, to mogę podrzucić ci wyliczone skrzynki pod niego.