Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zatuszować IP? Jaki program do tego byłby odpowiedni?

30 Sty 2005 17:14 2408 9
  • Poziom 14  
    Wiem że takie tematy były poruszane lecz nic z nich nie mogłem wywnioskować. Mam neostrade 128kb i chciałbym być anonimowy wiem że są specjanle strony typu: www.anonymizer.com Ale ja bym chciał coś w stylu programu który gdy go odpale go tuszuje i zamazuje za mną ślady.Prośił bym też o wytłumaczenie sposobu łaczenia przez proxy.

Dzięki pozdro.
  • Poziom 30  
    taki program to protowall ukrywa twoje IP probowalem go uzywac ale nie wiem co jest bo nie za bardzo z dynamicznym IP na neo pracuje
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kamlo napisał:
    Wiem że takie tematy były poruszane lecz nic z nich nie mogłem wywnioskować. Mam neostrade 128kb i chciałbym być anonimowy wiem że są specjanle strony typu: www.anonymizer.com Ale ja bym chciał coś w stylu programu który gdy go odpale go tuszuje i zamazuje za mną ślady.

Jest taki program Steganos Internet Anonym on działa z przeglądarką internet explorer jak się łączysz z jakąś stroną to streaganos łaczy przez anonimowe serwery proxy.
    jeżeli na serwerze przeglądarki są zapisane logi to one pokazują adres ip serwera proxy a nie twój.
    Pełnej anonimowosci nigdy nie będziesz miał ponieważ każdy serwer zapisuje logi i odpowiednie władze mogą mieć dostęp (szczegulnie jak złamie się prawo).
    Kamlo napisał:
    Prośił bym też o wytłumaczenie sposobu łaczenia przez proxy.

Jest kilka odmian serwerów proxy.
    -Serwery proxy cache.
    Jeżeli łaczyś się sye z jakąś stroną przez serwer proxy to na serwerze proxy zostaje zapisana strona i jeżeli ktoś inny będzie chciał się połaczyć z tą samą stroną przez ten sam serwer proxy to serwer proxy sprawdza czy ma tą stronę w cache i porównuje z oryginalnalną stroną i jeżeli są identyczne to pobiera z serwera proxy jeżeli inne to to serwer pobiera nową strone.
    -Anonimowe serwery proxy.
    Kiedy łaczysz się przez anonimowy serwe proxy to na stronach internetowych jest zapisywany adres ip serwera a nie adres użytkownika.
    -Serwery proxy z firewallem
    Tutaj głównie stosowane w sieciach wewnętrznych chronią wszystkie komputery w sieci przed atakiem z zewnątrz.

oleq_30 napisał:
    taki program to protowall ukrywa twoje IP probowalem go uzywac ale nie wiem co jest bo nie za bardzo z dynamicznym IP na neo pracuje

Protowall nieukrywa IP tylko niepozwala połaczyś się z określonymi adresami IP i jest przydatny w sieciach P2P
  • Poziom 14  
    Jakie jest najskuteczniejsze zatuszowanie IP
  • Poziom 35  
    Najskuteczniejszego niema.
    To zależy do czego ci jest potrzebne.
    Jeżeli do stron internetowych to Streaganos Internet Anonym.
    Jeżeli do sieci P2P i do komunikatorów to można przez anonimowe serwery proxy ale wtedy programy p2p i komunikatory mogą niedziałać lub mieć powolne transfery.
    Niewszystkie programy mają możliwość ustawienia łaczenia się przez serwery proxy.
  • Poziom 21  
    Czy można łączyć się przez kilka proxy jednocześnie?
    Aha, kiedyś słyszałem o takim programie który automatycznie zmienia serwer proxy co jakiś czas :D ale nie wiem jak się nazywał...
  • Poziom 31  
    Anonimowosc w sieci.-"PIC na wode." wyciaganie szmalu z kieszeni !!!

na temat anonimowosci proxy
    zródlo: http://www.tu-darmstadt.de/hrz/netz/netzdienste/proxy/faq.html
    Bin ich den nun hinter dem Proxy anonym und kann ungeschoren andere ärgern?
    Nein, anonym ist man auch hinter dem Proxy nicht. Obwohl die Verbindung stellvertretend von einem der Proxies aufgebaut wird, erscheint die ursprüngliche IP-Adresse auch beim Serverbetreiber. Es ist also kein Problem, die Quelle von Angriffen herauszufinden. Eigene Logs auf dem Proxy selbst werden momentan nicht gefahren.

http://www.3sat.de/neues/service/16551/ jest/(było) to mozliwe za pomocą programu JAP (Java Amon Proxy) ale są informacje które podają że już od dluższego czasu JAP nie jest anonimowy zobacz:http://www.golem.de/0308/26994.html

Chyba zamknęli strone JAP Tech.Universität Dresden bo żaden link nie działa. Anonimowość tylko na niby.
  • Poziom 14  
    Dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 13  
    to jaki program trzeba zainstalowac i skad go wziasc? co i gdzie trzeba ustawić?