Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura A4Tech X7 G800 - Problem z podłączeniem

22 Paź 2012 16:59 2082 4
  • Poziom 2  
    Witam Serdecznie!

Ostatnio zakupiłem klawiaturę dla graczy A4TECH X7 G800. Niestety nie dopatrzyłem , że klawiatura jest na wejście PS2 a niestety nie mam danego wejścia w komputerze ;/ Zakupiłem przejściówkę/adapter z PS/2 na USB. Ale gdy podłączam ją do komputera przez adapter wyskakuje mi komunikat :

"Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię,ale system Windows nie może go rozpoznać." I coś tam dalej.

Klawiatura coś tam reaguje. Znaczy, świecą się tylko diody od przycisków od zmiany szybkości (S oraz D, takie w prawym górnym rogu klawiatury). Reszta klawiszy 0 reakcji.

Myślałem, że to wina klawiatury, ale podłączyłem inną klawiaturę na PS/2 oraz myszkę do tego adaptera i było tak samo. Więc to raczej nie wina klawiatury.

Nie wiem dokładnie co zrobić. Proszę o odpowiedź ! :)

P.S : Nie wiem, czy to dobry dział, więc jak coś proszę uprzejmie moderatora o przeniesienie.

Pozdrawiam!
  • Poziom 31  
    Jak to? Nie masz wejścia PS/2? Nawet w nowych płytach głównych powinny być te złącza (zarówno zielony jak i fioletowy).
    Spróbuj z inną przejściówką podłączyć klawiaturę.
  • Poziom 2  
    stroggo81717 napisał:
    Jak to? Nie masz wejścia PS/2? Nawet w nowych płytach głównych powinny być te złącza (zarówno zielony jak i fioletowy).
    Spróbuj z inną przejściówką podłączyć klawiaturę.

No, niestety nie mam ;/ Przeszukałem już cały komputer za tym wejściem.
    Na razie innej przejściówki nie mam, ale może na czasie zakupie jakąś.
  • Poziom 31  
    To jaką masz płytę główną, która nie posiada tych złącz?

Spróbuj podłączyć adapter do innego portu USB. Możliwe że jednemu portowi coś nie pasuje, ale drugi zaakceptuje przejściówkę...
  • Poziom 2  
    stroggo81717 napisał:
    To jaką masz płytę główną, która nie posiada tych złącz?

Spróbuj podłączyć adapter do innego portu USB. Możliwe że jednemu portowi coś nie pasuje, ale drugi zaakceptuje przejściówkę...

Intel® Pentium® 4 Socket-T with Hyper-Threading or Dual-Core support
    Jak coś mój komp to Dell Dimension 9150

Przejściówkę podłączałem do każdego portu usb ;/