Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW LT46 2.5 tdi - Szukam schematu bezpieczników, instrukcji obsługi,dmuchawa

eltetrans 25 Oct 2012 06:00 47928 10
    eltetrans
    Level 9  
    Witam serdecznie, wiem że poszukiwane były tego typu rzeczy na tym forum jednak nie ma tego co potrzebuję.

Niedawno stałem się posiadaczem vw lt 46

Większość tematów dotyczy lt 35, nie wiem czy są w obu modelach jest ten sam układ bezpieczników itp. Ostatnio grzebałem przy światłach (auto mam kilka dni), na następny dzień spaliłem bezpiecznik od kierunkowskazów nr 6 na tablicy, ma wartość 10, poprawiłem styki kable, nie znalazłem zwarcia teraz niby jest w porządku ale mam wątpliwość czy to nie zbyt mała wartość bezpiecznika...

Poszukuję również instrukcji obsługi (chociaż od lt 35 jeśli ktoś ma, lub pożyczyć do kserowania w okolicach Konina lub w Poznaniu)

Gdyby ktoś posiadał w wersji elektronicznej było by świetnie.

Poszukuję również schematu skrzynki z bezpiecznikami, konkretnie wartości bezpieczników i do czego są przypisane, w moim LT wartości nie zgadzają się z jednych schematem od lt 35 który znalazłem na tym forum

Potrzebuję również schemat lub zdjęcie jak podłączone są linki od dmuchawy do pokręteł, generalnie można to zrobić intuicyjnie jednak mam na wierzchu linke od ciepłego powietrza i nie za bardzo widzę gdzie powinna być podłączona, prawdopodobnie czegoś mi tam brakuję za pokrętłami ale nie mam nawet pomysłu gdzie...

Pozdrawiam serdecznie
  • Helpful post
    Makalon
    Level 16  
    VW LT46 2.5 tdi - Szukam schematu bezpieczników, instrukcji obsługi,dmuchawa

Odnośnie instrukcji jak i "sam naprawiam" to jest z tym mały problem. Sam naprawiam widziałem kiedyś po niemiecku.

Jeżeli chodzi o linkę od cipłe-zimne to zapewne brakuje klipsa trzymającego pancerz linki
    eltetrans
    Level 9  
    Znalazłem ten schemat wcześniej i to nadal budzi wątpliwości. Mam Zabudowę na ramie plus kontener , w tym przypadku bezp nr 6 to tylna wycieraczka, której ja nie mam, u mnie są to kierunkowskazy. Czy to oznacza, że wszystko jest inaczej czy reszta jest taka sama ?

Odnośnie ciepłego zimnego postaram się zrobić zdjęcie dzisiaj i wrzucić jak to wygląda od tyłu
    oczywiście klikam
  • Helpful post
    Makalon
    Level 16  
    poszukam jeszcze o tych bezpiecznikach. Odnośnie instrukcji napraw to mam szczegółową ale po rosyjsku :( Jak interesuje chociaż taka to dam na maila.
    eltetrans
    Level 9  
    Chyba podziękuję, jestem młodej daty i raczej wschodnich klimatów już nam nie serwowali w szkole i niewiele mi to pomoże, ale dziękuję...
  • Helpful post
    adamndg
    Level 11  
    Wyglada na to, ze masz cos namieszane,bo we wszystkich modelach wychodzi, ze bezpiecznik 6 to wycieraczki. Duzo mozna znalezc na stronie www.erwin.volkswagen.de. Jest to strona platna, ale rewelacja, jest wszystko i to prosto z serwisu volkswagena.
    eltetrans
    Level 9  
    Bardzo dziękuję za pomoc, przeglądam, generalnie powymieniałem bezpieczniki tak jak na tablicach przesłanych przez Was, od tego czasu nic nie strzela i wydaję się w porządku. Mam problem z czujnikiem położenia pedału gazu, konkretnie mechanik zdiagnozował to jako przyczynę moich problemów po podłączeniu do komputera. W czasie jazdy pedał gazu przestaję działać, zapala się zółta kontrolka z ,,spiralką'', pedał w ogóle nie reaguję na przyciśnięcie - zero mocy nie ma podkręcenia obrotów itp, muszę zgasić auto w czasie jazdy zapalić ponownie i wszystko wraca do normy. Czasem przytrafi mi się to raz na 500 km, czasem 10 razy w ciągu dnia na krótkiej trasie. Da się z tym żyć ale boję się, że stanie się to przy wyprzedzaniu, lub kiedyś zupełnie auto zawiedzie. Koszt takiego czujnika to ok 1500 zł wd dwóch mechaników, czy jest jakiś sposób by inaczej poradzić sobie z tym problemem? Być może spotkaliście się z tym problemem ? Wiecie gdzie znajduję się ten czujnik? Może jak go odłączę podłącze to coś pomoże? Albo poruszam kostką bezpiecznikiem itp, nie wiem gdzie on się znajduję, oczywiście klikam
  • Helpful post
    adamndg
    Level 11  
    Czy znasz numer bledu jaki pokazuje komputer?

Mam to wszystko w pdf i nie potrafie tutaj wkleic. Wyslalem Ci PW. Ten czujnik jest pod maska, na wysokosci pedalu gazu. Poznasz go po tym, ze jak poruszasz dzwignia, ktora na nim jest to zwiekszysz obroty.
    eltetrans
    Level 9  
    Bardzo dziękuję za pomoc, zajmę się tym po weekendzie, oczywiście klikam
  • Helpful post
    adamndg
    Level 11  
    Gdy sprawdzisz to daj znac, do konca tygodnia mam dosted do internetu codziennie, a potem roznie, bo jade do pracy. Ta kotrolka ze spiralke to od swiec zarowych, to auto tak sygnalizuje blad w komputerze. Dobrze byloby, gdybys znal numer i opis bledu. Napewno nie kupuj narazie tego czujnika!
    eltetrans
    Level 9  
    Problem rozwiązał się sam :)

Poszło mi koło pasowe dokładnie w dniu gdy miałem zająć się wyżej opisanym problemem. LT poszedł do mechanika i prawdopodobnie gdy przy nim grzebali musieli coś robić przy czujniku, pewnie gazowali z pod maski i od tamtego momentu ani razu nie wyłączył mi sie pedał gazu. Minął nie cały miesiąc i problem zniknął. Prawdopodobnie coś nie stykało a czujnik jest w pełni sprawny. Bardzo dziękuję za pomoc, naprawa nie była tania bo przy okazji wyszło parę rzeczy ale przy okazji rozwiązał się duży problem. Jeszcze raz dziękuję za fachowe porady. Jak będę miał jakieś problemy na pewno się odezwę. Pozdrawiam!