Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N multiroom - Czy taki układ będzie działać

25 Paź 2012 20:34 1836 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Znajomy poprosił mnie o przeróbkę istniejącej instalacji N pod multiroom, obecnie posiada dekoder dwu-głowicowy, jednak podłączony jest tylko do jednego sygnału sat. Dawniej kiedy, chciałem tą usługę zamontować u siebie dowiedziałem się, że warunkiem bezwzględnym działania tego systemu jest dostęp dwóch niezależnych sygnałów satelitarnych do głównego Dekodera i że nie ma znaczenia czy do „białego” dekodera dochodzi dodatkowy sygnał Satelitarny bo służy on jedynie do wygodnego nagrywania i jednoczesnego oglądania programów. Dowiedziałem się, że N-ka wprowadziła jakiś czas temu ofertę do 6 dekoderów sat. I to jakiejś innej firmy niż poprzednio. I teraz mam pytanie czy w tym przypadku po podłączeniu głównego dekodera tylko do jednego sygnału sat i doprowadzeniu sygnału do białego dekodera, będzie to działać? Jest to dla mnie ważne bo doprowadzenie drugiego sygnału do pomieszczenia gdzie miałby się znajdować główny dekoder jest dla mnie dość kłopotliwe, i sprawiłoby, że musiałbym przejść mojemu znajomemu przez pół domu. Sprawa jest pilna i bardzo proszę o szybką odpowiedź, jeżeli ktoś coś wie bo od tych pomysłów N-ki to zupełnie zgłupiałem ;-).
    Pozdrawiam serdecznie!

• Poziom 25  
    Do 6 dekoderów (w sumie) tz. opcja STANDARD musisz posiadać oddzielnie sygnał z konwertera do każdego odbiornika, zaś opcja PREMIUM max 2 dekodery tzn. czarny i biały z nagrywaniem sygnał może być przesyłany po sieci LAN do białego, ale czarny musi również posiadać dwa źródła sygnału z Hot Bird
  • Poziom 12  
    Ok czyli tak biorąc tą opcję premium czarny dekoder musi być podłączony do dwóch sygnałów, natomiast biorąc opcję standard może być tak, jak np. w c+, czyli do każdego dekodera wystarczy jeden sygnał i dostęp do lokalnej sieci tak? Pozdrawiam serdecznie!
  • Pomocny post

Poziom 25  
    Tak, z tym źe to co napisałem to jest bezwzględne minimum. Do pełnego wykorzystania opcji multiroom zawsze jest podtzebne dwa zródła syganlu z anteny satelitarnej.
  • Poziom 12  
    Ok dzięki wielkie. Wiem, że w takiej sytuacji nie będzie można nagrywać i oglądać jednocześnie, ale ani mi ani mojemu znajomemu to nie przeszkadza bo z tego nie korzystamy.

• Poziom 25  
    Dokładnie tak jak piszesz. Pozdrawiam