Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung X700N (z modułem NFC) - cichy głośnik podczas rozmowy - soft?

vipowski 26 Oct 2012 20:30 1377 1
 • #1
  vipowski
  Level 9  
  Witam serdecznie. Opiszę mój problem krok po kroku, tak by wszystko było jasne.
  Otóż. Posiadam Samsunga X700N (nie jest to zwykły X700 - jest to model z literką N - co oznacza, że posiada moduł NFC). Dodam, że telefon nigdy oficjalnie nie był oferowany ani dostępny w Polsce. Egzemplarz, który posiadam jest NOWY - tak, tak nowy :) pomimo, że premiera tego modelu była dobre kilka lat to posiadam właśnie oryginalny zestaw takiego telefonu :-). I problem jest następujący: gdy zaczynam jakiekolwiek połączenie (chociażby połączenie z Zasileniem konta w plusie 5555), to wtedy pierwszy sygnał połączenia (dyyy) jest normalnie słyszalny w głośniku słuchawki i po tym sygnale wszystko co ktoś mówi w słuchawce jest praktycznie w ogóle nie słyszalne - gdzieś bardzo bardzo daleko w tle cichutki pomruk (a głośność jest na maxa - na 5 poziom). I oto jest właśnie pytanie...?:( Powtórzę, że telefon praktycznie wcześniej nie był używany - jest fabrycznie nowy.
  Dzisiaj konsultowałem to ze znajomym, który prowadzi serwis GSM i powiedział wstępnie, że jest duże prawdopodobieństwo, że to soft. Zostawiłem więc telefon na kilka godzin - znajomy miał znaleźć i wgrać na nowo soft. Jak się jednak okazało, powiedział mi, że nie ma praktycznie opcji żeby znaleźć softa do tego modelu właśnie X700N. Powiedział, że mógłby spróbować wgrać softa od zwykłej X700 - ale jest duże prawdopodobieństwo, że wówczas telefon mógłby nawet usnąć i już się nie obudzić. Zrezygnowałem więc z tego. A poza tym nawet jeśli wgranie softa od zwykłej X700 by się powiodło to dla mnie jest to bezsens, ponieważ wówczas nie działał by moduł NFC - a w końcu to jest podstawowy atut X700N. Kurcze, dlatego piszę tutaj na forum - może spotkał się ktoś z takim problemem i wie co poradzić - mówię, gdy tylko zaczynam jakiekolwiek połączenie to 1 sygnał połączenia jest słyszalny normalnie a potem już praktycznie nic nie słychać jak napisałem powyżej. Proszę o jakieś rady i pomoc. Myślę, że opisałem swój problem wystarczająco jasno.
 • #2
  vipowski
  Level 9  
  Edytuję: właśnie przed chwilą dzwoniłem na infolinię Samsunga i konsultant mnie nie pocieszył za bardzo i nie pomógł, gdyż powiedział, że oni nie posiadają dostepu do oprogramowań/sofótw, jedynie mogą posiadać je serwisy ale w tym przypadku X700N też jest duże prawdopodobieństwo, że softa do takiej wersji nie mają. Pan poradził (tyle to i ja wiedziałem...), że jedyną opcją jest przeszukanie sieci w celu znalezienia softa... Tak, tylko gdzie go znaleźć, tak jak pisałem powyżej jest to Samsung X700N i znalezienie softa/oprogramowania graniczy z cudem...:( Bardzo proszę o pomoc.

  Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

  Dodam jeszcze, że po sprawdzeniu (*#1234#) wersja softu to: X700NXAGD1.

  Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

  Powtarzając wersja softu (po sprawdzeniu kodem): X700NXAGD1 - w wyszukiwarce znalazłem kilka stron, ( w tym także jakieś torrent) gdzie rzekomo jest spakowany taki soft w .zip czy też innym formacie ale gdy próbuję je pobrać, to wszędzie trzeba się rejestrować - i ok to jeszcze zniosę ale dalej nie potrafię nic ściągnąć na PC.
  Podaję strony i proszę kogoś aby to sprawdził - można powiedzieć, że jestem zdesperowany w temacie i bardzo proszę o pomoc...:-) Może ktoś przypadkiem ma taką wersję softa itp. albo potrafi w znaczący sposób pomóc - jeśli ktoś ma, ściągnie i się podzieli - jestem w stanie zapłacić.

  Wpisując w Google: X700NXAGD1:

  1.) http://www.gsmlibrary.com/Products+Support/HWK/Samsung_SW/X700/X700NXAGD1_RD1.zip.html (jest tutaj paczka pliku spakowana)

  2.) http://cn.gsmgod.com/Official+Flash+Files/Samsung+Flash+Files/X700N/X700NXAGD1_RD1.zip.html (tak samo jak powyżej...)

  3.) i jakieś torrenty - niestety też nie umiem sobie z tym poradzić...;(

  http://cn.gsmgod.com/Official+Flash+Files/Samsung+Flash+Files/X700N/X700NXAGD1_RD1.zip.html

  http://de.gsmlibrary.com/Flash+Files/Samsung+Flash+Files/HWK+%26+NsPro/X700N/

  4.) http://ar.gsmgod.com/Official+Flash+Files/Samsung+Flash+Files/X700N/ (ten wygląda na najlepszy)

  5.) http://www.fulldls.com/torrents/x700nxagd1-rd1

  Może ktoś jeszcze coś znajdzie i pomoże - bardzo proszę.