Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Panasonic NN-k257W - wymiana żarówki

26 Lis 2012 21:15 4560 25
  • Poziom 10  
    Witam, mam pewien problem posiadam mikrofalę Panasonic NN-k257W i alaska mwd 2923 g, w obu poszły żarówki. W serwisie powiedzieli, ze nie mają do żadnej z nich specyfikacji i nie wiedzą jaki to typ żarówek. mogą przyjąć ale to koszt 61 zł( tzw. sprawdzenie) i w ramach tej kwoty wymienią. W związku z tym mam pytanie, może ktoś z drogich fomuowiczów miał podobny problem i doradzi jaki to typ żarówek, żeby Panom w serwisie ułatwić pracę;))
  • Poziom 12  
    Witam, są to zazwyczaj żarówki 15 Watowe takie jak do lodówek.
  • Poziom 10  
    Nawet nie wiedziałabym jak to zrobić.. Pytam w drugim serwisie, tam koszt" ogledzin " to 41 zl za sztukę(jestem z Warszawy, oba punkty na w okolicach Wiatracznej) Kobieta w serwisie powiedziała,ze"zazwyczaj" są to drogie , specjalne żarówki..
    Kompletnie sie pogubiłam.. Wlasciwie procedura ogledzin chyba jest wszędzie wprowazona.. Suma sumarum koszt wymiany w dwóch kuchenkach to ok 100 zł.. Jakkolwiek to chyba sporo..
    Czy ktos wie, gdzie mogłabym znaleźć informacje ot. typu żarówek do tych modeli? Na jakie gwinty są zwykle , przypuszczam ,ze nie wkrecane?
  • Poziom 39  
    lysiczka napisał:
    Suma sumarum koszt wymiany w dwóch kuchenkach to ok 100 zł.. Jakkolwiek to chyba sporo..
    Takie stwierdzenia niebezpiecznie zahaczają o bicie piany, czy wręcz chrzanienie głupot.
    Załóż swój serwis, zapłać ZUS, prąd, wodę, pracowników, narzędzia, lokal, itp. - i bierz 5 złotych za te pół godziny roboty, bo klient nie da 50 raz na 2 lata.
    Powodzenia.
  • Poziom 10  
    movzx napisał:
    lysiczka napisał:
    Suma sumarum koszt wymiany w dwóch kuchenkach to ok 100 zł.. Jakkolwiek to chyba sporo..
    Takie stwierdzenia niebezpiecznie zahaczają o bicie piany, czy wręcz chrzanienie głupot.
    Załóż swój serwis, zapłać ZUS, prąd, wodę, pracowników, narzędzia, lokal, itp. - i bierz 5 złotych za te pół godziny roboty, bo klient nie da 50 raz na 2 lata.
    Powodzenia.

Pomimo wszystko chciałabym zarabiać 200 zł za godzinę:)))
    Ps.. Złośliwości proszę zachować dla siebie . To nie forum dla pieniaczy!
  • Specjalista AGD
    lysiczka napisał:
    mogą przyjąć ale to koszt 61 zł( tzw. sprawdzenie) i w ramach tej kwoty wymienią.
    To zobacz, czy to dużo czy nie (to jest do Twojego panasonica; do alaski nie znalazłem, trzeba wymontować i dopiero szukać): http://north.pl/karta/153734-e610t6700bp-lamp...ause-230v,-25w-bosch;siemens,728-ZZ-2067.html
    11111olo napisał:
    Jak wyjmiesz żarówkę to wystarczy przeczytać parametry - ot cała filozofia
    - wymontowałeś (wyjąć to możesz ręce z kieszeni) kiedykolwiek żarówkę z mikrofalówki?
    Gosia12072 napisał:
    Witam, są to zazwyczaj żarówki 15 Watowe takie jak do lodówek.
    - nie pisz bzdur.
  • Poziom 10  
    zhudomel napisał:
    lysiczka napisał:
    mogą przyjąć ale to koszt 61 zł( tzw. sprawdzenie) i w ramach tej kwoty wymienią.
    To zobacz, czy to dużo czy nie: http://north.pl/artykul=E610T6700BP.html
    - nie pisz bzdur.[/quote]

Dzieki bardzo:)))
    Ma Pan rację, zakladajac,ze koszt żarówki jest duzy, koszt wymiany zaje sie byc małostkowy.. Pani w serwisie jednak podala kwote za sama robocizne czyli 61 zł za sztukę, podkreslajac,ze cena obowiazywalaby, jesli zarowka jest zwykla i łatwo wymienna, wiec pewnie dojzie koszt zarowki.. ( bosz.. zarowka plus robota to prawie nowa mikrofalka:))

Ps. a co z zamiennikiem za 18 zl? http://north.pl/karta/zarowka-do-mikrofalowki-481281728331,732-HE-1233.html albo http://allegro.pl/zarowka-mikrofalowki-a-base-25w-whirlpool-w-wa-i2753012592.html
    Czy ktoras nadaje sie?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Do wymiany żarówki trzeba najpierw zdemontować obudowę, a resztę już będzie widać.
    Na stronie, którą podałem są tańsze zamienniki (tak samo dobre). Być może, mając starą żarówkę w ręce, da się kupić w jakimś lokalnym sklepie z częściami agd.
  • Poziom 10  
    zhudomel napisał:
    Do wymiany żarówki trzeba najpierw zdemontować obudowę, a resztę już będzie widać.
    Na stronie, którą podałem są tańsze zamienniki (tak samo dobre). Być może, mając starą żarówkę w ręce, da się kupić w jakimś lokalnym sklepie z częściami agd.

Dzieki, znalazlam na allegro zamiennik .. napisalam do nich czy maja tez do alaski:)) Teraz trzymam kciuki:)
  • Specjalista AGD
    lysiczka napisał:
    Czy ktoras nadaje sie?
    To są te same żarówki. Ta druga nawet nie daleko!
  • Poziom 12  
    Szanowny zhudomel-u bzdury to ty piszesz ja jestem pracownikiem serwisu takiego właśnie i zacznij trochę się grzeczniej zachowywać. są cztery rodzaje żarówek do mikrofalówek i jeśli jest wkręcana to daje się właśnie 15 watowe ze względu na plastikowe oprawki.
  • Poziom 10  
    zhudomel napisał:
    lysiczka napisał:
    Czy ktoras nadaje sie?
    To są te same żarówki. Ta druga nawet nie daleko!

Dostałam odpowiedz z hurtowni, okazuje się, ze żarówki nie są takie same., ta , którą Pan znalazł i ta http://www.klinikaagd.pl/zarowki-do-mikrofalowek/481281728331;4821/, jedynie pasują do panasonica, a wyglądają identycznie..
    O kuchence alaska nikt nie słyszał:((
  • Poziom 12  
    Były takie kuchenki lecz mało ich było na rynku. Uważane były za badziewie.
  • Poziom 10  
    Gosia12072 napisał:
    Były takie kuchenki lecz mało ich było na rynku. Uważane były za badziewie.

Zgadzam się, kuchenka jest jeszcze na gwarancji, ale żarówka już wysiadła;))
  • Poziom 12  
    Masz tę żarówkę wyjętą jeśli tak zrób zdjęcie i dołącz to zdjęcie.
  • Specjalista AGD
    lysiczka napisał:
    okazuje się, ze żarówki nie są takie same.
    Nie pisałem, że do alaski i do panasonika są takie same żarówki, tylko że te dwie: http://north.pl/karta/zarowka-do-mikrofalowki-481281728331,732-HE-1233.html http://www.klinikaagd.pl/zarowki-do-mikrofalowek/481281728331;4821/, są takie same. Chyba, że piszą co innego, a wysyłają co innego.
    Gosia12072 napisał:
    są to zazwyczaj żarówki 15 Watowe takie jak do lodówek.
    Jako pracownik serwisu, mając podany model mikrofalówki, powinieneś wiedzieć, że nie o taką żarówkę chodzi. Podając taką informację wprowadzasz w błąd.
  • Poziom 12  
    Szanowny zhudomelu ty wiesz swoje ja swoje ale tłumacząc z polskiego na polski w jednym modelu były różne części wkładane w zależności od tego w jakim kraju był składany sprzęt i jakie były części na magazynie. Niestety mając dokumentację nie tylko potrzebny jest model sprzętu lecz wiele innych danych najwidoczniej jesteś mało doinformowany i bardzo dużo lubisz gadać( pisać) szkoda słów.
  • Poziom 10  
    Żarówkę do panasonica prawie wyjęłam..prawie.. ponieważ tak silnie kabelki trzymają wtyki,ze nie wiem jak je wyjąć, żeby nie uszkodzić reszty:( kuchenka alaska jest teraz u siostry, a ona stwierdziła,ze na razie jej nie rozkręci( jej problem).
    Czy ktoś ma sposób jak delikatnie wyjąc wtyki?
    Ps. mogę zrobić fotkę obecnego stanu, jak coś pomoże?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Chcesz to zrób coś pomogę, u nas delikatnie podważa się śrubokrętem same wtyki konektorowe.
  • Specjalista AGD
    Gosia12072 napisał:
    u nas delikatnie podważa się śrubokrętem same wtyki konektorowe.

Jeśli Szanowny Serwisant podważa konektorowe wtyki z zawleczką "sróbokrętem" ( to ó to celowo ) , to ja już mam automatycznie wyrobioną opinię nt. jego wiedzy i umiejętności .
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    peter falk napisał:
    Jeśli Szanowny Serwisant podważa konektorowe wtyki z zawleczką "sróbokrętem" , to ja już mam automatycznie wyrobioną opinię nt. jego wiedzy i umiejętności
    Ale żeby to wiedzieć, to trzeba raz w życiu własnoręcznie mikrofalę rozbebeszyć, a nie tylko "być pracownikiem".

Pewnie chodzi o podobne złączki. Na środku się naciska, a potem zsuwa - śrubokręt niepotrzebny:
  • Poziom 12  
    Jaśnie szanowni państwo niestety nie wiecie co to jest zawleczka. W takim wypadku ja nie mam nic więcej do dodania szkoda słów.
  • Poziom 10  
    movzx napisał:
    peter falk napisał:
    Jeśli Szanowny Serwisant podważa konektorowe wtyki z zawleczką "sróbokrętem" , to ja już mam automatycznie wyrobioną opinię nt. jego wiedzy i umiejętności
    Ale żeby to wiedzieć, to trzeba raz w życiu własnoręcznie mikrofalę rozbebeszyć, a nie tylko "być pracownikiem".

Pewnie chodzi o podobne złączki. Na środku się naciska, a potem zsuwa - śrubokręt niepotrzebny:

Wtyki wygladaja bardzo podobnie, jutro zrobie fotki i wstawie,zebym nie miala wątpliwosci:))
    Ogólnie wszystkim Państwo bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc, ponieważ to chyba w tym wszystkim najważniejsze;)))))))))))))))))))
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Gosia12072 napisał:
    Witam, są to zazwyczaj żarówki 15 Watowe takie jak do
    lodówek.

A czy szanowny kolega Serwisant wie czym różną się żarówki stosowane w lodówkach od żarówek stosowanych w mikrofalach ? Proszę nie wprowadzać w błąd pisząc że to są żarówki jak do lodówek . I tu nie chodzi o to co kolega napisał
    Gosia12072 napisał:
    w jednym modelu były różne części wkładane w zależności od tego w jakim kraju był składany sprzęt i jakie były części na magazynie.

ale o ogólną zasadę doboru żarówek do temperatury pracy otoczenia w jakiej się znajdują . Ponadto niewykluczone że powinna być to taka żarówka http://www.sklep.agdom.pl/zarowki-do-kuchni-i-piekarnikow/481281728321;4813/
    nijak mająca się do żarówki lodówkowej :cry: .
  • Poziom 10  
    zhudomel napisał:
    lysiczka napisał:
    okazuje się, ze żarówki nie są takie same.
    Nie pisałem, że do alaski i do panasonika są takie same żarówki, tylko że te dwie: http://north.pl/karta/zarowka-do-mikrofalowki-481281728331,732-HE-1233.html http://www.klinikaagd.pl/zarowki-do-mikrofalowek/481281728331;4821/, są takie same. Chyba, że piszą co innego, a wysyłają co innego.
    Gosia12072 napisał:
    są to zazwyczaj żarówki 15 Watowe takie jak do lodówek.
    Jako pracownik serwisu, mając podany model mikrofalówki, powinieneś wiedzieć, że nie o taką żarówkę chodzi. Podając taką informację wprowadzasz w błąd.

ps co do zarowek.. chodzilo o zamiennik tej za 77 zl ( mowilam o zarowce do panasonica)Ktora Pan znalazl.. zamiennik znalazlam sama, w linku ponizej zdjec produktu,natomiast po konsultacji ze sklepem okazalo sie, ze mimo wygladu.., to nie do konca tanszy zamiennik. Okazuje sie, ze jest kilka modeli wyglajacych na zdjeciach niemal identycznie, natomiast nie pasuja do tego modelu:)