Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SilverCrest SFB 10.1 B2 i Dekoder WIWA HD-50

27 Lis 2012 12:54 5994 1
  • Poziom 21  
    Wiele jest pytań w sieci na temat kodów do SilverCrest obsługujących dekoder DVB-T WIWA HD-50.
    Sam z tym pytaniem zwróciłem się do BOK WIWA, odpowiedź jaką uzyskałem, była niewesoła.
    "Nasze dekodery nie współpracują z pilotami uniwersalnymi."

W gruncie rzeczy SilverCrest też nie chciał się "uczyć" pilota od WIWY.

Pomyślałem więc, nie ma rzeczy niemożliwych.
    Wziałem pilot oryginał od wiwy HD-50

następnie zdjąłem plastikową szybkę osłaniającą diodę IR

Okazało się, że światło jest o wiele lepiej widoczne bez tej osłony (mżna zobaczyć używając aparatu cyfrowego np. w telefonie)

Znalazłem nienasłonecznione miejsce w pokoju i skierowałem piloty na siebie ustawiając w odległości ok. 10 cm od siebie.

W SilverCrest wybrałem przycisk VCR > następnie 3 sek. przycisk S > kursorem w dół do opcji LEARN > SET > LEARN KEY > dalej już wiadomo.
    Naciskamy przycisk na SilverCrest (użyję dla przykładu VOL +) odpowiadający funkcji pilota WIWY HD-50 (VOL +)
    wyskoczy napis na pilocie CilverCrest LEARNING i w tym czasie naciskamy przycisk (VOL +) na pilocie WIWY HD-50.
    Z racji tego, że z pilota wiwy zdjąłem szybkę, pilot SC odczytuje bezproblemowo kod wiwy.

Pilot SilverCrest, który opisuję to:

Wszystkie funkcje zostały zaprogramowane identycznie jak w pilocie WIWY - chociaż dydtrybutor twierdził, że jest to niemożliwe.

Może komuś przyda się taka porada, bo w sieci spotkałem sporo pytań o te piloty, kiedy przeszukiwałem różne fora, po zakupie swojego Silvera.
  • Poziom 1  
    Witaj.
    Kórcze tak długo męczyłem się z tym pilotem, żeby sparować go z moim tunerem dvb-t.
    Ale po twoim wpisie wszystko się udało.
    Dzieki bardzo!!!!