Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Odyssey - wymiana zwijacza

janusz34 23 Gru 2012 22:15 17688 4
  • #1 23 Gru 2012 22:15
    janusz34
    Poziom 8  

Nie wiem jak zdemontować zwijacz w celu naprawy uszkodzonego połączenia kabel-styki.Wiem że podobny temat był już założony ale opis naprawy jest bardzo niezrozumiały i straciłem mnóstwo czasu a stoje w miejscu.Nie wiem jak rozebrac ten zwijacz.Bardzo proszę o pomoc.. ps. dodatkowo przy próbach demontażu zwijaka wyrwał się brązowy przewód i nie wiem gdzie go przylutowac teraz.

4 4
  • #2 23 Gru 2012 23:21
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Zelmer Odyssey - wymiana zwijacza

Będę posługiwał się dla ułatwienia numerkami części.
    Po rozwinięciu całego przewodu wyciągasz ze zwijacza labirynt (11), po rozwinięciu przewodu widać, że trzyma sie on na solidnych zatrzaskach i będziesz musiał użyć troche siły.. z umiarem rzecz jasna. Tak naprawisz uszkodzony przewód.
    Teraz musisz wyjąć obsadę (12), rozszerzasz plastik wokół metalowego trzpienia widocznego na zewnątrz zwijacza. Jest to zatrzask po którego zwolnieniu, wypchniesz do góry obsadę, w celu przylutowanie oderwanego przez Ciebie w walce jednego z przewodów lub kupisz całą obsadę (259.5030) za ok. 10zł.

pozdrawiam

10
  • #3 23 Gru 2012 23:53
    janusz34
    Poziom 8  

Dzięki "Dzi_dziuś".Wszystko już wymontowałem po Twojej poradzie;-) Teraz mam pytanie- te dwa kabelki jeden czerwony i drugi brązowy mają być przylutowane do tej szpuli bo okazuje się,że oderwałem oba i teraz gdzie mam je przylutować? Na tej szpuli są dwa pierścienie i wydaje mi sie że brązowy na pierścień na zewnątrz a czerwony wewnątrz,ale proszę o radę czy dobrze myślę,z góry dziękuje.

3
  • #4 24 Gru 2012 14:58
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Bez znaczenia, który przewód do, którego pierścienia. Ważne żeby jeden był do jednego, a drugi do drugiego i nic nie haczyło :).
    pzdr

2
  • #5 29 Gru 2012 00:50
    janusz34
    Poziom 8  

Odkurzacz naprawiony.Nie taki diabeł straszny...

2