Witam.
Mam duży problem z konfiguracją serwera na Debianie z Sambą.
Postawiłem serwer, zainstalowałem Webmina i nie mogę ukończyć konfiguracji.
Założenie jest że serwer ma być dla około 20 komputerów, dwie grupy użytkowników (nauczyciele i uczniowie), wszyscy pracują pod Windowsem XP. Chciałem by użytkownicy mieli możliwość zmiany hasła po pierwszym zalogowaniu, a ich pliki były fizycznie na zmapowanym dysku na serwerze. Myślałem o dodawaniu użytkowników poprzez Webmina ale on ustawia puste hasło przy synchronizacji z użytkownikami Linuksa.
Problemem jest:
-Jak ustawić w Sambie zmianę hasła po pierwszym zalogowaniu?
-Co wpisać w pliku logon.bat by zmieniał położenie np: Pulpitu i Moich Dokumentów do zmapowanego dysku na serwerze.
-Czy można obejść zakładanie nowego użytkownika domenowego przez panel użytkownicy i hasła w XP (użytkowników ma być około 60 i nie wiem na jakich komputerach będą siedzieć)
-Logując się użytkownik nie wykonuje pliku logon.bat tylko wyskakuje informacja o profilu tymczasowym.
Próbowałem sam to rozwiązać i dezaktywuję linijki w smb.conf ale na razie to nie dziąła
Mój config wygląda tak:
Pozdrawiam
Mam duży problem z konfiguracją serwera na Debianie z Sambą.
Postawiłem serwer, zainstalowałem Webmina i nie mogę ukończyć konfiguracji.
Założenie jest że serwer ma być dla około 20 komputerów, dwie grupy użytkowników (nauczyciele i uczniowie), wszyscy pracują pod Windowsem XP. Chciałem by użytkownicy mieli możliwość zmiany hasła po pierwszym zalogowaniu, a ich pliki były fizycznie na zmapowanym dysku na serwerze. Myślałem o dodawaniu użytkowników poprzez Webmina ale on ustawia puste hasło przy synchronizacji z użytkownikami Linuksa.
Problemem jest:
-Jak ustawić w Sambie zmianę hasła po pierwszym zalogowaniu?
-Co wpisać w pliku logon.bat by zmieniał położenie np: Pulpitu i Moich Dokumentów do zmapowanego dysku na serwerze.
-Czy można obejść zakładanie nowego użytkownika domenowego przez panel użytkownicy i hasła w XP (użytkowników ma być około 60 i nie wiem na jakich komputerach będą siedzieć)
-Logując się użytkownik nie wykonuje pliku logon.bat tylko wyskakuje informacja o profilu tymczasowym.
Próbowałem sam to rozwiązać i dezaktywuję linijki w smb.conf ale na razie to nie dziąła
Mój config wygląda tak:
Cytat:
[global]
# smb passwd file = /etc/samba/private/smbpasswd
name resolve order = wins bcast hosts
admin users = administrator
nt pipe support = yes
domain master = Yes
encrypt passwords = yes
time server = yes
wins support = Yes
netbios name = debian
server string = Serwer Domeny na Linuksie
logon script = logon.bat
unix password sync = yes
workgroup = SZKOLAMS
os level = 90
security = user
add machine script = /usr/sbin/useradd -d /dev/null -g samba-machines -c 'konto maszyny %I' -s /bin/false %u
preferred master = Yes
log level = 3
domain logons = Yes
#hide dot files = yes
# hosts allow = 127.0.0.1 127.0.1.1 192.168.2.
# username map = /etc/samba/smbusers
#unix password sync = Yes
#local master = Yes
#dos file times = yes
#announce as = NT server
#idmap uid = 15000-20000
#idmap gid = 15000-20000
#encrypt passwords = yes
#logon home = \\%N\profile\%U
#logon home = %L%U netlogon
logon path = %L%Uprofile
#logon drive = H:
#nt acl support = no
#unix password sync = Yes
#pam password change = Yes
#lanman auth = Yes
#ntlm auth = no
#read raw = yes
# write raw = yes
# buforowanie katalogów
#getwd cache = yes
# buforowanie zapisu plików zdecydowanie poprawia predkosc
[homes]
# comment = Katalog domowy
# writable = yes
path = /home/samba/users/%U
# guest ok = no
# create mask = 0600
# comment = Home
# directory mask = 0700
browsable = no
read only = No
[netlogon]
locking = no
writeable = yes
path = /home/samba/netlogon
comment = Network Logon Service
valid users = @smbusers
public = yes
browsable = no
# read only = yes
# public = no
#[profile]
# comment = User profiles
# path = /home/samba/profile
# browsable = yes
# writable = yes
# create mask = 0600
# directory mask = 0700
[wspolny]
# comment = Wspolny
# writeable = yes
# public = yes
# browsable = yes
path = /home/samba/wspolny
read only = No
#[cdrom]
# path = /media/cdrom0
# volume = cdrom
# comment = Naped CDROM
# read only = yes
# fake oplocks = yes
# locking = no
# writable = no
#share modes = no
Pozdrawiam