Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD DVD USB HDD FDD - Kopiowanie z uszkodzonego nośnika- jak najszybciej

lis6502 05 Sty 2013 12:58 1278 4
  • #1 05 Sty 2013 12:58
    lis6502
    Poziom 16  

Witam serdecznie. Na przestrzeni lat moja kolekcja płyt z różnymi danymi rozrosła się do sporych rozmiarów. Nie zaglębiając się w szczegóły, całość mam zorganizowaną jako portfeliki z płytami DVD, które obecnie próbuję katalogować.
    Niestety, ząb czasu odcisnął swoje piętno na płytach, w związku z czym niektóre nie nadają się do odczytu. Umyśliłem sobie przegrać wszystkie uszkodzone nośniki na dysk, po czym z odzyskanych danych zrobić nowe kompliacje na lepszej jakości płytach.
    I tak wyposażyłem się w genialny program Unstoppable Copier, który pozwala mi na nieprzerwane kopiowanie plik po pliku, nie zadając zbędnych pytań czy wyświetlając alertów. Gdzie więc leży problem? Ano, już piszę.
    Wydaje mi się, że algorytmy wbudowane w kontroler CD, pamięc flash czy wreszcie system mimo wszystko próbują korygować błędy odczytu. Objawia się to w przypadku DVD rzężeniem napędu i ogólnymi lagami całego procesu kopiowania.
    Swego czasu kopiowanie z uszkodzonych dysków twardych objawiało się np stukaniem głowic- podciągam to pod algorytmy. Czy jest jakiś sposób żeby wyłączyć te próby korekt? Ewentualnie zmniejszyć ich "upartość" tak, by soft stwierdził "dane nie do odczytu- przechodzę dalej"? Przeważnie to mielenie kończy się i tak nieodczytywalnym plikiem, a bez mielenia proces napewno przyspieszy, co ma znaczenie gdy w grę wchodzi 80+ płyt.

0 4
  • #2 05 Sty 2013 15:50
    gallus [pl]
    Poziom 31  

Dla CD/DVD spróbuj programu CDCheck tam można było ustawić ilość powtórzeń odczytu

0
  • #3 05 Sty 2013 18:37
    lis6502
    Poziom 16  

Nie, nie w tym problem, to już mam ustawione w UC. Bardziej chodzi mi o wyłączenie/zmianę ustawień mechanizmu korekcji błędów na poziomie albo systemowym albo sprzętowym.

0
  • #4 05 Sty 2013 18:42
    gallus [pl]
    Poziom 31  

No na poziomie systemowym to zmieniasz używając tych programów, bo system by się za długo z błędami nie bawił tylko wyrzucił "stosowny" komunikat i po kopiowaniu.
    Sprzętowo to raczej nie możliwe...

0
  • #5 05 Sty 2013 22:05
    lis6502
    Poziom 16  

Czyli pozostaje jak mole w szafie- pokochać. Ale teraz przynajmniej wiem, dzięki :) Temat uważam za wyczerpany.

0