Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konika Minolta bizhub C220 - Konika C220 druk banerów i niestandardowe formaty

16 Sty 2013 18:39 5829 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam pewien problem z drukiem banerów w kserokopiarce Konika Minolta bizhub C220. Mam zakupiony papier 297x1000mm.
    Sprzęt wg instrukcji umożliwia zadruk banerów do formatu 1200mm, jednak w samej Kopiarce w ustawieniach formatu nie mam możliwości ustawienia dłuższego formatu niż 457mm.
    Natomiast w oprogramowaniu, które mam zainstalowane w komputerze jest możliwość wpisania długości do 1200mm,
    ale mimo, iż ustawiam te parametry w komputerze i w kopiarce włączam "zezwolenie" druku banerów poprzez "narzędzia/licznik"->"druk banerów"...
    po puszczeniu pliku do druku kopiarka woła o ustawienie odpowiedniego formatu na podajniku ręcznym (czyli gruby 1 i puszczany format).
    Podczas puszczania na podajniku ręcznym w maszynie ustawiam gruby 1 i format auto (z uwagi na brak możliwości ustawienia większego niż 457mm).
    Próbowałem z różnymi plikami i różnych ustawień na podajniku ręcznym, bez skutku.

Może potrzeba jeszcze gdzieś włączyć możliwość ustawień takich formatów w samym urządzeniu lub poprzez zarządzanie w przeglądarce w komputerze lub też dokupić jakiś moduł?
    Może potrzeba ustawić coś w ustawieniach serwisowych urządzenia? Przy okazji - w jaki sposób dostać się do tego trybu?

Mam prośbę, jeśli ktoś z Państwa miał do czynienia lub wie w jaki sposób i gdzie powinno ustawić się, by można wydrukować format banerowy będę wdzięczny za podpowiedź lub choć naprowadzenie.
  • Poziom 22  
    najpierw trzeba włączyć w urządzeniu druk baneru a potem puścić wydruk, może robisz odwrotnie i stąd problem
  • Poziom 9  
    dokładnie w tej kolejności robię i problem występuje jak opisałem
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    jeszcze raz powtórzę procedurę robienia na banerze: 1. zezwalamy w kopiarce na druk baneru, 2. przygotowany plik puszczamy do wydruku ustawiając w sterowniku odpowiedni format papieru np 297x1200 i gramaturę maksymalnie gruby 1 wybierając oczywiście pod. ręczny, 3. po pojawieniu się komunikatu na kopiarce kładziemy na bypass odpowiadający zadanemu arkusz papieru i to wszystko, nie rozumiem zresztą do końca w czym problem, ewentualnie zatwierdzamy na pulpicie i maszyna powinna drukować
  • Poziom 19  
    Narzedzia liczniki > druk na banerze> zezwol.
    wkladasz papier i puszczasz wydruk.
  • Poziom 9  
    Chyba już widzę, gdzie może być mój błąd, w kolejności. Do tej pory wykonywałem wg kolejności uwagi Pana "NEWPRINT", czyli papier wkładałem na podajnik ręczny zanim puściłem plik do druku. Wtedy to urządzenie "nie widziało" położonego papieru.

Jutro sprawdzę wg rad "machyl", czyli papier położę na podajnik ręczny dopiero po puszczeniu pliku, kiedy kopiarka będzie o niego wołała. Po sprawdzeniu napiszę, czy zdało egzamin. Rzeczywiście przy niestandardowych formatach model C451, z którym kiedyś miałem krótką styczność, miał podobną kolejność pracy, by wykrywał niestandardowy papier.
  • Poziom 22  
    kolega newprint też ma rację, czasami trzeba wyjąć i położyć jeszcze raz papier, czasami trzeba zatwierdzić na pulpicie "gotowe" ale wszystkie minolty tak mają i to nie tylko przy banerach, taki już ich urok :D
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem wg kolejności podanej przez Kolegę machyl teraz wszystko pięknie działa. Położenie papieru musi być dopiero po puszczeniu pliku do druku i zawołaniu przez maszynę papieru zgodnego z puszczanymi parametrami.

Najśmieszniejsze w tym jest to, że po położeniu papieru należy jeszcze w maszynie na ekranie nacisnąć "Zakończone" (napis obok rysunku podajnika ręcznego). Wtedy dopiero maszyna zaczyna drukować. Chyba nie wpadłbym na to, by nacisnąć taki przycisk do wykonania druku. Rozumiem przycisk "ok" lub podobny zatwierdzający... ach te spolszczenia.

Jedna tylko uwaga - przycisk ten staje się aktywny dopiero, kiedy papier położymy na podajnik ręczny po puszczeniu pliku do druku. W innym wypadku jest cały czas nieaktywny (wyszarzony).

Pięknie dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

Swoją drogą - czy Kolega machyl jest może serwisantem tego typu sprzętów?
    Jeśli tak i byłby Pan chętny do serwisowania tego typu sprzętów w razie potrzeby, poprosiłbym o dane kontaktowe na e-mail. Pozdrawiam