Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie tylnej szyby w vw Bora

Slomek 13 Lut 2005 18:40 2312 9
  • #1 13 Lut 2005 18:40
    Slomek
    Poziom 10  

szukam porady na temat ogrzewania tylnej szyby w VW Bora, mam uszkodzoną całą "ścieżkę" mocującą wtyk przewodu elektrycznego, może ma ktoś sposób na odbudowanie tej ścieżki
    za porady z góry dziekuję !

0 9
  • #2 13 Lut 2005 19:36
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Są obecnie kleje którymi można podklić folię miedzianą do szyby, możesz taką folią zastąpić odcinek brakującej ścieżki. Jutro zorientuję się jak ten klej się nazywa i dam znać.

0
  • #3 13 Lut 2005 21:22
    T/J
    Poziom 21  

Witam
    Kolega ma racje są takie kleje do naprawy uszkodzonych ścieżek szyb elektrycznych.Klej taki dostaniesz bez problemu w dużym sklepie z częściami motoryzacyjnymi na pewno jest w pobliżu a sprzedawca będzie wiedział o co chodzi.Ja nie pamiętam nazwy konkretnego ale wszystkie te klje są robione z domieszką płatków srebra dlatego przewodzą prąd,konsystencja tego kleju przeważnie jest w formie pasty.Jak już go kupisz to zrób tak: należy końcówki uszkodzonej ścieżki delikatnie oczyścić np scyzorykiem ,puźniej odtłuścić benzyną ekstrakcyjną następnie nakleić wzdłóż ścieżki dwa kawałki jakieś taśmy tak aby między nimi powstałą szczelina o szerokości ścieżki .Na tak przygotowaną powierzchnie nałóżyć klej najlepiej małym pędzelkiem a po pół godzinie odkłeić obie taśmy tylko delikatnie aby nie przerwać wykonanej klejem nowej ścieżki.Tylko pamiętaj aby tak zrobić bo jak klej całkiem wyschnie to będa problemy z odklejeniem tej taśmy bez uszkodzenia nowej ścieszki.Gdy trzeba do szyby przykleić konektor na który nakłada się przewód postępujesz tak samo tylko dodatkowo należy go zabezpieczyć taśmą do czasu wyschnięcia kleju.Nie załączaj po tej operacji ogrzewanej szyby przez 24 godz do czasu pełnego wyschnięcia kleju.Powodzenia

0
  • Pomocny post
    #5 04 Mar 2005 09:48
    vwbora1
    Poziom 10  

z tego co się oriętuje ścieżki można naprawiać lecz tylko w niewielkim stopniu, najlepiej ja wymienić
    bez urazy ja tak zrobiłem w swoim aucie!

0
  • #6 04 Mar 2005 18:57
    Slomek
    Poziom 10  

Uważam że z wymianą szyby jeszcze zdąże moja usterka polega głównie na oderwaniu sie mocowania wsówki.

0
  • Pomocny post
    #7 04 Mar 2005 19:00
    vwbora1
    Poziom 10  

mój kolega mocowanie lutował małym palnikiem gazowym i co ważne działa, bo klejenie jakimiś wynalazkami to tylko szkoda czasu i pieniędzy, zawsze jest problem !
    Pozdrawiam

0
  • #8 04 Mar 2005 21:11
    Paw_el

Specjalista AGD

vwbora1 napisał:
    mój kolega mocowanie lutował małym palnikiem gazowym i co ważne działa, bo klejenie jakimiś wynalazkami to tylko szkoda czasu i pieniędzy, zawsze jest problem !
    Pozdrawiam

Klejenie jakimś wynalazkiem też jest skuteczne, sprawdzone i działa a lutowanie małym palnikiem gazowym możesz mieć problem jak szybka się nadtopi.

0
  • Pomocny post
    #9 18 Mar 2005 22:50
    Kylo111
    Poziom 11  

Witam :)
    vwbora1 to jak zarysuje Ci ktoś samochód to trzeba by było go wymienić bo jak się zamaluje to już nieto :)
    Pozdrawiam

0
  • #10 13 Lis 2005 11:43
    Slomek
    Poziom 10  

Temat zakończony
    wymieniłe na nową szybę!
    pozdrawiam wszystkich !!!!!!!!!!!!!!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME