Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA/EXCEL - formularz wyszukiwania danych z bazy oraz adresowania

maniekvba 02 Lut 2013 18:23 3558 2
 • #1 02 Lut 2013 18:23
  maniekvba
  Poziom 6  

  Witam, mam do napisania makro w języku VBA w którym za pomocą formularza przeszukuje bazę danych(zakres komórek) a przede wszystkim wybraną kolumnę (w moim przypadku np:imie,nazwisko) i po wybraniu odpowiadającej mi wartości reszta pól w formularzu wypełniała się automatycznie ( w moim przypadku:ulica,kod pocztowy,uwagi). Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, dopiero zaczynam pisanie w vba.
  Następnym krokiem ma być wpisanie wybranych wartości do formularza oraz wpisanie do rejestru. Rejestr ma być automatycznie numerowany tak, żeby w formularzu szukania w okienku (nr..) pojawiał się od razu numer z którym dane będą wpisane do rejestru.

  Formularz do wprowadzania do bazy danych mam napisany.
  W załączniku przesyłam plik jak ma to wyglądać.

  Z góry dziękuje za jakiekolwiek wskazówki.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 03 Lut 2013 08:31
  adamas_nt
  Moderator Programowanie

  Nie rozumiem dlaczego VBA, ale skoro ma być...

  Po pierwsze: do wyszukiwania osoby nie możesz oddzielać imienia i nazwiska.
  Zrobiłbym sobie kolumnę pomocniczą łączącą teksty z kolumny C i D, z niej pobierał dane do listy. Masz "załatwione" dwie rzeczy: jasną identyfikację osobnika oraz precyzyjne wyszukiwanie /indeksowanie.

  Po drugie: w formularzu wyszukiwania potrzebny jest tylko jeden ComboBox z wspomnianą wyżej listą i ewentualnie podgląd (w labelu) Nr PESEL lub samej daty urodzin (gdybyś miał w bazie Np wiele Agnieszek Nowak).

  Pola arkusza "wybor" wypełniasz formułami wg przekazanego indeksu pola kombi lub w kodzie przycisku (na tej samej zasadzie).

  1
 • #3 03 Lut 2013 15:39
  maniekvba
  Poziom 6  

  Dziękuje bardzo za naprowadzenie. Już wszystko w miarę mam poukładane, ale oczywiście pojawiają się problemy. Mianowicie w formularzu WYBIERZ NAZWISKO wypełniają mi się pola tylko gdy jestem w arkuszu baza_detali. Natomiast w innych arkuszach nic się nie wyświetla. I drugi problem to chciałbym aby rejestr był zliczany H-1/2013,H-2/2013...itd i nie wiem jak to zrobić żeby się automatycznie to numerowało.
  Za wszelkie wskazówki z góry dziękuje
  W załączniku plik z tym co udało mi się zrobić.

  0
  Szukaj w 5mln produktów