Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EW815F pompa odpływowa - jak się do niej dostać ?

mati2222 03 Lut 2013 22:52 1395 3
  • #1 03 Lut 2013 22:52
    mati2222
    Poziom 2  

Witam, w pralce (Elektrolux EW 815F) mojej znajomej padła pompa odpływowa. Pompę już zakupiłem, ale może wiecie jak się do niej w miarę bezboleśnie dostać. Obudowa pralki jest dzielona na pół i nie ma zdejmowanego panelu przedniego.
    Za wszelkie sugestie, rady i pomysły z góry dziękuję.

0 3
  • #2 03 Lut 2013 23:13
    Rokita1993
    Poziom 19  

Spróbuj albo z tylu jeśli ci się uda obok silnika albo od dołu, wtedy przechyl pralkę do tyłu i o coś oprzyj (nie wiem gdzie tam jest programator). Wtedy powinieneś mieć bezpośredni dostęp do pompy.

Pozdrawiam :)

0
  • #3 04 Lut 2013 08:42
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Rokita1993 napisał:
    Spróbuj albo z tylu jeśli ci się uda obok silnika albo od dołu, wtedy przechyl pralkę do tyłu i o coś oprzyj (nie wiem gdzie tam jest programator). Wtedy powinieneś mieć bezpośredni dostęp do pompy.

nie wprowadzaj w błąd innych użytkowników jak sam nie wiesz :(
    mati2222 napisał:
    może wiecie jak się do niej w miarę bezboleśnie dostać. Obudowa pralki jest dzielona na pół

i nie ma innej możliwości :( musisz "rozdziewiczyć" obudowę, poodpinać węże, a później od podstawy pralki odkręcić mocowanie obudowy filtra i pompa na wierzchu ;)

0
  • #4 10 Lut 2013 21:26
    mati2222
    Poziom 2  

Dzięki za wszystkie cenne rady. Nie było tak źle jak przypuszczałem (zajęło mi to 20 min.) , ale nie odkręcałem od podstawy pralki obudowy filtra tylko ją od spodu lekko podważyłem. Efekt był taki, że pompa prawie sama się wysunęła.
    Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

0