Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fl 250 2003rok poszukuję schematu elektryki , servis w Młochowie odmówił

SIR-COM 08 Lut 2013 20:53 3513 13
  • #1 08 Lut 2013 20:53
    SIR-COM
    Poziom 2  

Bardzo proszę jesli ktoś posiada schemat elektryki volva FL 250 lub volvo FL6 od 2001r. o kontakt 693280600. W serwisie w Młochowie niech chronią tajemnicę firmy volvo, bo taką odpowiedz dostałem gdy poprosiłem o pomoc, lub sprzedaż schematu. Jeśli trzeba kupię i zaraz oddam gratis dla zainteresowanych tym tematem. Pytanie - po co sprzedają ciężarowe samochody Volvo, skoro to taka tajemnica, jeszcze ktoś z Was internautów przez przypadek by ją rozszyfrował, należy tą tajemnicę głęboko zakopać w ziemi i z tego czerpać zyski. Pozdrowienia dla serwisu Volvo w Młochowie. Polecam, na pewno odjedziecie z tego miejsca zadowoleni tak jak ja z pianą w ustach !!!.

0 13
  • #2 09 Lut 2013 13:56
    daro111
    Poziom 31  

Witam.
    Niestety serwis nie udostępni Ci schematów ,nawet za zapłatą.
    Jaki masz problem i czego dotyczy.Do jakiego obwodu potrzebujesz schemat.
    Jakie błędy ewentualnie Ci się pojawiają.
    Ze schematem "all" może być problem.Raczej nikt Ci tu nie udostępni.

0
  • #3 09 Lut 2013 14:05
    fjodek
    Użytkownik obserwowany

Błąd ,serwis musi schemat udostępnić , za opłatą.
    Zresztą trzeba było iść na warsztat nie do biura :).

0
  • #4 09 Lut 2013 14:13
    daro111
    Poziom 31  

fjodek napisał:
    błąd ,serwis musi schemat udostępnić , za opłątą

Masz jakiś sposób by ich zmusić?

0
  • #5 10 Lut 2013 21:19
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

fjodek napisał:
    Błąd ,serwis musi schemat udostępnić , za opłatą.

Po czym wnosisz??

Z z tego co wiem to nie serwis ale importer ma obowiązek udostępnić dokumentacje serwisową dla nieautoryzowanych serwisów ale na takich samych zasadach jak dla ASO. A skoro na takich samych zasadach jak dla ASO to tworzą specjalne pakiety czy np ze musisz kupic od nich pelne oprzyrządowanie warsztatowe wraz z komputerem diagnostycznym, plus szkolenia dla mechanikow itd i robi sie z tego niezla sumka np rzedu 150 tys zlotych. Nadal jestes zainteresowany zakupem tego schematu?? :D

Dodano po 8 [minuty]:

fjodek napisał:

Taaaaa - a mechanicy na warsztacie maja podpisane "lojalnościówki" że nie będą robich tzw. fuch, nie bedą udostępniać dokumentacji serwisowej, kopiować tzw. narzędzi specjalnych itp itd a jak złamią zakaz to wylatują z pracy z artykułu 52...

0
  • #6 11 Lut 2013 08:21
    SIR-COM
    Poziom 2  

Witam ponownie . Jaltest który posiadam pokazuje brak błędów . a motor jak martwy.

0
  • #7 11 Lut 2013 17:12
    daro111
    Poziom 31  

SIR-COM napisał:
    Witam ponownie . Jaltest który posiadam pokazuje brak błędów . a motor jak martwy.

Zasilania (bezpieczniki) posprawdzałeś?.Może problem z paliwem ? Rozrusznik kręci?Co do tej pory sprawdziłeś ?Podaj VIN .

0
  • #8 11 Lut 2013 18:20
    SIR-COM
    Poziom 2  

Bezpieczniki sprawdzone , rozrusznik kręci , nie było wiązki w samochodzie do pompki elektrycznej paliwa dorobiona , pedał gazu , stacyjka wraz z kluczykiem , problem jest chyba w sterowaniu pompą wtryskową i tu nie mogę dojść czy był jakiś dodatkowy sterownik , czy jakiś czujnik który musi dać sygnał , jest to automat allison , ale gazowiec też był z takim samym automatem allisona , wtryskiwacze nie podają paliwa a odpowietrzony jest napewno dobrze , za dużo ludzi przy tym pracowało by coś teraz konkretnie stwierdzić . Bez dobrego elektryka lub schematu będzie ciężko, Stanisław

0
  • #10 11 Lut 2013 18:39
    daro111
    Poziom 31  

SIR-COM napisał:
    Bez dobrego elektryka lub schematu będzie ciężko, Stanisław

Faktycznie jeżeli masz tam taki galimatias ,to bez schematu raczej nie dojdziesz co i jak.Koledzy pewnie pomogą. ;)

0
  • #11 11 Lut 2013 20:02
    serwisantscani1
    Moderator Samochody

brandy-p napisał:
    Ja mam coś takiego
    Kolega posiada opis do VERSION 2 (chińczyk) a Kolega "SIR-COM" potrzebuje zapewne do starszej wersji.
    SIR-COM napisał:
    Bezpieczniki sprawdzone , rozrusznik kręci , nie było wiązki w samochodzie do pompki elektrycznej paliwa dorobiona , pedał gazu , stacyjka wraz z kluczykiem , problem jest chyba w sterowaniu pompą wtryskową i tu nie mogę dojść czy był jakiś dodatkowy sterownik
    Piszę Kolega "stacyjka wraz z kluczykiem" .....a przypisana jest do VECU ???
    Niech Kolega napisze więcej szczegółów kiedy problem zaistniał w jakich okolicznościach ??? Bo na razie to wiemy że nie pali....Oraz podaj Nr. VIN.

0
  • #12 11 Lut 2013 20:31
    SEBASTIAN 80
    Poziom 9  

Witam kolego napisz dokładnie co potrzebujesz jaki schemat to wyślę.

0
  • #13 12 Lut 2013 19:28
    SIR-COM
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc wszystkim a przede wszystkim temu który go wysłał , zdobyłem schemat dzięki waszej uprzejmości . Jeszcze raz dziękuję . Jak znajdę przyczynę dlaczego Volvo nie odpalało niezwłocznie poinformuję . Stanisław

1
  • #14 01 Maj 2013 23:17
    xtra
    Poziom 2  

Serwisy i żadnej informacji bo sami niewiele wiedzą ale znam dobrych mechaników jeżeli chodzi o Volvo itd.

Dodano po 6 [minuty]:

Jaki ma być ten schemat ? posiadam wszystkie proszę podać tylko czego ma dotyczyć
    Proszę podać rok i model.

2