Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Helikopter + kamera bezprzewodowa

piotrdeska 11 Feb 2013 16:38 1566 2
    piotrdeska
    Level 9  
    Witam serdecznie,
    dość dużo naczytałem się na temat helikopterów i ich obsługi - i nie jest to zabawa prosta! Ale chcę sobie sprawić zestaw z kamerą bezprzewodową bym mógl w czasie rzeczywistym oglądać swój lot. Jaki sprzęt polecacie i ile by mnie to kosztowało?
    Osobno zakup helikoptera i osobny zakup kamery z e swoim zasilaniem?
    Zasięg wystarczy 50 - 100 m max - do nauki :)

Z góry dziękuję za informacje - pozdrawiam, Piotr!

Dodano po 2 [minuty]:

tu znalazłem helikopter ale boję się że nie udzwignie kamery
    http://www.sklep.rcmodelsport.pl/index.php?products=product&prod_id=13287
    marcin273
    Level 17  
    Ja bym ci proponował na początek jakiś symulator np PhoenixRC jak latanie na nim opanujesz to dopiero pomyśl o czymś namacalnym. Mam 450 i mimo latania na symulatorze boję sie go podnieść do góry.
    Madrik
    moderator of Robotics
    Sensowny sprzęt FPV to jakieś 1000zł, zakładając iż masz na czym odbierać obraz.

Niestety śmigłowce się kompletnie nie nadają do takiej imprezy z powodu dość małego zapasu udźwigu.
    Do FPV wykorzystuje się albo samoloty, albo multikoptery.

Żeby się bawić FPV śmigłowcem, musiałbyś kupić dość duży i mocny model.

Ale zanim w ogóle pomyślisz o montowaniu czegokolwiek na modelu śmigłowca, to najpierw trzeba się nauczyć ten śmigłowiec pilotować, co wcale nie jest proste. A w czasie nauki jest dodatkowo kosztowne, z uwagi na liczne spotkania modelu z twardymi obiektami, np. ziemią.

Jak wspomniał kolega - dobry symulator i trenować. A po wylataniu kilkudziesięciu godzin wirtualnie, parę tygodni nauki na podstawowe elementy lotu na prawdziwym modelu. Samego startu na metr w górę i lądowania w tym samym miejscu, można się uczyć tygodniami.

Tak więc na zabawę w FPV, masz spokojnie czas do lata, pod warunkiem, że już się weźmiesz do nauki.