Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony rx 88/99 - buczenie w głośnikach

adma1 19 Lut 2013 13:45 1578 3
  • #1 19 Lut 2013 13:45
    adma1
    Poziom 2  

Witam zakupiłem wieże sony rx88, wszystko działa jak należy jest tylko jeden problem, myślę że dość poważny. Wieża niby gra normalnie ma "powera" jakiego powinna mieć(mam w domu drugą taką samą więc mogę porównać), problem jest w tym, że wieża buczy , dokładnie głośniki pod nią podpięte, buczenie to zwiększa się wraz z zwiększaniem głośności do "16 volume" następnie jakby troszkę ucichnie i od 17 do max znów zwiększa się buczenie, na końcówkach jest tak jakby jakieś przebicie, nie wiem czy to można nazwać stałym napięciem, w czym może tkwić problem, bo spalona końcówka to to nie jest. Dodam, że że trafo jest ok(sprawdzany), sygnał aux,tape,cd czysty, proszę o radę czy problem tkwi w płycie głownej?? czy też, w końcówce mocy coś może być uszkodzone, może ktoś juz miał taki problem.

pozdrawiam

Zdanie (każde) rozpoczyna wielka litera, a kończy kropka.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0 3
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2013 14:13
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 19 Lut 2013 14:14
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Ucho i oko nie jest zbyt dobrym przyrządem pomiarowym chociaż bardzo się przydają.
    Może być kilka powodów takiego zachowania:
    - brak masy, przerwy na druku,
    - zła filtracja napięć, brak właściwych napięć,
    - uszkodzony wzmacniacz mocy lub uszkodzenie we wcześniejszych stopniach.
    Potrzebny schemat, przyrząd pomiarowy i/lub oscyloskop oraz pewna wiedza aby wyniki zinterpretować.

0
  • #4 19 Lut 2013 16:09
    adma1
    Poziom 2  

Dzięki chociaż za nakierowanie na problem, chciałem mieć punkt zaczepienia:), serwis jak najbardziej, duże ingerowanie w elektronikę jednak mnie przerasta.

0