Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja klienta p2p pod router Tenda w311r+

MarcVanLeanden 19 Lut 2013 21:17 2193 3
  • #1 19 Lut 2013 21:17
    MarcVanLeanden
    Poziom 7  

Witam

Mam taki oto problem.

Posiadam internet z kablówki LCS o parametrach D 15mb U 4mb podłączony pod router Tenda w311r+. Sygnał z routera jest rozdzielony przez wifi na 2 komputery. Niedawno router został zrestartowany kilkakrotnie przez mojego chrześniaka (6lat:P) i powrócił do ustawień standardowych. Od tego momentu pojawił się problem z korzystaniem z klientów p2p konkretnie utorrent, otóż cały czas pojawia się komunikat brak połączeń bezpośrednich, czyli żółty trójkącik, a czasem nawet czerwone kółko z wykrzyknikiem. Cokolwiek bym nie zrobił i jakich ustawień bym nie próbował nie mogę się prawidłowo połączyć i uzyskać zielonej strzałeczki. Korzystałem również z bittorrenta i sytuacja jest taka sama max download to 50kb i brak połączenia.Przed restartem torrent działał bez zarzutu.

Próbowałem różnych konfiguracji z upnp, włączania wyłączania dhcp, filtrowania mac, zmiany ip itd. Próbowałem nawet przekierowywania portów, ale nic to nie dało. Konkretnie to nie za bardzo wiem co miałbym tam wpisać, wpisywałem porty: początkowy 0 końcowy 10000 oraz ten wylosowany przez utorrent (losowa generacja była wyłącona), bez rezultatu.

Proszę o pomoc, jak konkretnie mam skonfigurować router, aby ściągać z maksymalną prędkością.
    Dodam, że bawiłem się również ustawieniami klientów i nic, natomiast internet działa bez zarzutu na obydwu komputerach, a prędkość ściąganych plików przez mozille waha się w granicach 900kb-1.5mb zależnie od strony.

0 3
  • #2 20 Lut 2013 08:22
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jedyne co trzeba zrobić to ustawić przekierowanie portu ustawionego w kliencie P2P na IP komputera.
    Dobrze jest zadbać aby to IP było zawsze takie samo.
    Innym rozwiązaniem jest uruchomienie uPnP na routerze i PC.

0
  • #3 20 Lut 2013 16:47
    MarcVanLeanden
    Poziom 7  

Z ustawieniami upnp już próbowałem i nic.

Natomiast moje ustawienie przekierowania wygląda tak

Konfiguracja klienta p2p pod router Tenda w311r+

Gdzieś wyczytałem, że jest to najlepszy sposób, gdyż utorrent obsługuje porty od 0 do 10000 i przy losowej generacji portów jest to najlepsze rozwiązanie, u mnie niestety nie działa.

Wyłączałem również losową generację portów w kliencie i wpisywałem w przekierowanie ten wygenerowany przez utorrent, bez rezultatu.

Powoli robię się bezsilny.

0
  • #4 05 Mar 2013 11:02
    MarcVanLeanden
    Poziom 7  

Problem rozwiązany.

-2