Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja klienta p2p pod router Tenda w311r+

MarcVanLeanden 19 Lut 2013 21:17 2271 3
 • #1 19 Lut 2013 21:17
  MarcVanLeanden
  Poziom 7  

  Witam

  Mam taki oto problem.

  Posiadam internet z kablówki LCS o parametrach D 15mb U 4mb podłączony pod router Tenda w311r+. Sygnał z routera jest rozdzielony przez wifi na 2 komputery. Niedawno router został zrestartowany kilkakrotnie przez mojego chrześniaka (6lat:P) i powrócił do ustawień standardowych. Od tego momentu pojawił się problem z korzystaniem z klientów p2p konkretnie utorrent, otóż cały czas pojawia się komunikat brak połączeń bezpośrednich, czyli żółty trójkącik, a czasem nawet czerwone kółko z wykrzyknikiem. Cokolwiek bym nie zrobił i jakich ustawień bym nie próbował nie mogę się prawidłowo połączyć i uzyskać zielonej strzałeczki. Korzystałem również z bittorrenta i sytuacja jest taka sama max download to 50kb i brak połączenia.Przed restartem torrent działał bez zarzutu.

  Próbowałem różnych konfiguracji z upnp, włączania wyłączania dhcp, filtrowania mac, zmiany ip itd. Próbowałem nawet przekierowywania portów, ale nic to nie dało. Konkretnie to nie za bardzo wiem co miałbym tam wpisać, wpisywałem porty: początkowy 0 końcowy 10000 oraz ten wylosowany przez utorrent (losowa generacja była wyłącona), bez rezultatu.

  Proszę o pomoc, jak konkretnie mam skonfigurować router, aby ściągać z maksymalną prędkością.
  Dodam, że bawiłem się również ustawieniami klientów i nic, natomiast internet działa bez zarzutu na obydwu komputerach, a prędkość ściąganych plików przez mozille waha się w granicach 900kb-1.5mb zależnie od strony.

  0 3
 • #2 20 Lut 2013 08:22
  mbo
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Jedyne co trzeba zrobić to ustawić przekierowanie portu ustawionego w kliencie P2P na IP komputera.
  Dobrze jest zadbać aby to IP było zawsze takie samo.
  Innym rozwiązaniem jest uruchomienie uPnP na routerze i PC.

  0
 • #3 20 Lut 2013 16:47
  MarcVanLeanden
  Poziom 7  

  Z ustawieniami upnp już próbowałem i nic.

  Natomiast moje ustawienie przekierowania wygląda tak

  Konfiguracja klienta p2p pod router Tenda w311r+


  Gdzieś wyczytałem, że jest to najlepszy sposób, gdyż utorrent obsługuje porty od 0 do 10000 i przy losowej generacji portów jest to najlepsze rozwiązanie, u mnie niestety nie działa.

  Wyłączałem również losową generację portów w kliencie i wpisywałem w przekierowanie ten wygenerowany przez utorrent, bez rezultatu.

  Powoli robię się bezsilny.

  0
 • #4 05 Mar 2013 11:02
  MarcVanLeanden
  Poziom 7  

  Problem rozwiązany.

  -2