Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung, B1445AV - Wariowanie programatora.

19 Lut 2013 21:18 1956 2
  • Poziom 10  
    Witam.

Posiadam pralkę o podanym modelu i ostatnio podczas prania w trakcie wirowania nagle wszystko się zatrzymało. Na programatorze i pokrętle do ustawiania choinka. Mrugają różne cyfry i buczą przekaźniki i grzeje się trafo zasilające. Podejrzewam, że programator się spalił, gdyż znalazłem przetarte 2 kable w wiązce do obudowy. Mam parę pytań.

1. Czy można do tej pralki wstawić programator z pralki B1245AV? Akurat mam szanse taki kupić sprawny. Ze zdjęć wynika, że to jest to samo ale nie znam się tak na pralkach i nie wiem jaka jest różnica między B1245AV a B1445AV. Niby jedna cyfra ale jednak. Na programatorze na płytce jest oznaczenie "DC41 - 00023A" i w obu pralkach jest takie samo to oznaczenie. Na zdjęciu oznaczenie z pralki B1245AV.

2. Czy oprócz programatora mogło coś innego się zepsuć i np. jak założę nowy to od razu się spali?? Dokładnie chodzi mi o płytkę z małym trafo z tyłu obudowy zaraz tam gdzie wchodzi kabel bo jest ona połączona z programatorem dość grubą wiązką cienkich kabli. Zamieszczam zdjęcie. Do czego ta płytka w ogóle jest czy ktoś wie i podpowie?

• Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Możesz podmienić - robiłem takie "numery" :) .Ta płytka z tyłu to "zasilanie" elektrody srebrowej
    thral666 napisał:

2. Czy oprócz programatora mogło coś innego się zepsuć i np. jak założę nowy to od razu się spali?

A kto to wie? :roll:
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Kupiłem ten programator z innego modelu i wszystko działa :) Dzięki za pomoc :D