Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVD Player DVP5990 - film AVI 720p - format nie jest obsługiwany

Chłopak 22 Lut 2013 15:22 3480 9
  • Poziom 7  
    Witam!
    Chciałem obejrzeć film HD na Philips DVD Player DVP5990. Zgrałem film 720p w formacie .avi na płytkę DVD. Puściłem film w odtwarzaczu i pisze, że format nie jest obsługiwany. Chciałem dowiedzieć się, czy nie można tego jakoś ominąć, np. zmieniając format. Mam małą wiedzę w takich dziedzinach, więc proszę o pomoc.
  • Poziom 7  
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

O to chodzi ?
  • Poziom 18  
    Chłopak napisał:
    O to chodzi ?

Tak
    8-)
    Format filmu nie jest obsługiwany bo wideo ma BVOP-2
  • Poziom 7  
    A da rade zmienić ten format? Czy to już przesądzone ?
  • Poziom 18  
    Chłopak napisał:
    A da rade zmienić ten format?

Ponowne kodowanie wideo zmieni ten format, tylko czy inne filmy avi 3 GB z packed bitstream są odtwarzane bez problemu
  • Poziom 7  
    Jeżeli tak, to mógłbym prosić o dokładne szczegóły jak, dokonać tego ponownego kodowania i jakim programem. Powtarzam - jestem zielony w tych sprawach ;p
  • Poziom 18  
    Najpierw trzeba sprawdzić czy inne filmy avi 3 GB z packed bitstream są odtwarzane bez problemu
  • Poziom 7  
    Tego nie wiem. Ale mimo wszystko dziękuję za informacje.
  • Poziom 39  
    Przekonwertuj do Dvixa. Z kodekiem Xvid'a wiele playerow sobie nie radzi. Oprocz tego film ten nie ma szans chodzic chocby:
    Profil formatu : Advanced Simple@L5
    a playery powyzej "...@L4.1" nie czytaja.
    Poza tym jest to mpeg4 z kodowaniem H.263 Czyli sporo namieszane. Sciagnij sobie jakis konwerter i przekonwertuj do AVI - dvix lub mp4 z H.264.

Powinno pomoc.

Dodano po 2 [minuty]:

Chłopak napisał:
    Zgrałem film 720p w formacie .avi na płytkę DVD.

Na plytke ? Teraz doczytalem. Z plyty DVD tylko i wylacznie plyty w standardzie DVD-Video lub zdjecia lub muzyka. Filmy skompresowane najlepiej ogladac z pendrive. Z plyty DVD moze ale nie musi dzialac. Sprobuj ten film puscic z pendrive.