Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 312 - Uciążliwy pasek wieloklinowy

tolder126 07 Mar 2013 17:31 4959 9
  • #1 07 Mar 2013 17:31
    tolder126
    Poziom 10  

Witam mam sprintera 312 2,9 tdi rocznik 1999 , w którym mam problem z paskiem wieloklinowym bardzo piszczy , kupiłem drugi nie piszczał przez godzinę i później zaczął tak jak ten wcześniejszy posprawdzałem koła pasowe wszystkie chodzą luźno nie szumią a pasek piszczy , jest jakaś metoda na to może jakiś preparat specjalny do pasków lub jakaś inna metoda . Czy też jednak tkwi problem w którymś kole pasowym i na oko tego nie widać ??

• Pomocny post
    #2 07 Mar 2013 17:46
    trans-serwis
    Poziom 39  

Problem tkwi w napinaczu paska wieloklinowego.

• #3 07 Mar 2013 18:50
    tolder126
    Poziom 10  

trans-serwis napisał:
    Problem tkwi w napinaczu paska wieloklinowego.

To znaczy kolego że za słabo napina pasek bo rolka napinacza była wymieniana ponieważ zatarła się i się urwała wtedy wyciągałem napinacz żeby wykręcić zerwaną śrubę rolki. i wkręciłem stary napinacz i nową rolkę może wtedy go jakoś wykrzywiło ??

• #5 07 Mar 2013 19:05
    tolder126
    Poziom 10  

kwok napisał:
    A tam nie ma przypadkiem napinacza sprężynowego z tłumikiem? Po drugie same paski też lubią płatać figle tzn są marnej jakości.

tak jest napinacz sprężynowy i tłumik drgań na wahadle , zmieniłem pasek na nowy to jeszcze bardziej nasiliło się to piszczenie bo wcześniej piszczał tylko w deszczowe wilgotne dni a teraz nadaje cały czas .

Dodano po 1 [sekundy]:

kwok napisał:
    A tam nie ma przypadkiem napinacza sprężynowego z tłumikiem? Po drugie same paski też lubią płatać figle tzn są marnej jakości.

tak jest napinacz sprężynowy i tłumik drgań na wahadle , zmieniłem pasek na nowy to jeszcze bardziej nasiliło się to piszczenie bo wcześniej piszczał tylko w deszczowe wilgotne dni a teraz nadaje cały czas .

• Pomocny post
    #6 07 Mar 2013 19:08
    kwok
    Poziom 38  

tolder126 napisał:
    jest napinacz sprężynowy i tłumik drgań na wahadle

No to pewnie musisz go wymienić i kup jeszcze dla pewności oryginalny pasek ze znaczkami Merca.

• Pomocny post
    #7 07 Mar 2013 19:36
    trans-serwis
    Poziom 39  

kwok napisał:
    jeszcze dla pewności oryginalny pasek ze znaczkami Merca.
    Niekoniecznie. Wystarczy Gates lub Bosch tyle że odpowiedniej długości. Ramię napinacza i sprężyna gazowa raczej do wymiany.

• #9 08 Mar 2013 14:23
    tolder126
    Poziom 10  

Dzisiaj wymieniam napinacz , cały komplet wahadło sprężyna gazowa i rolka dam znać czy pomogło .

• #10 09 Mar 2013 10:02
    tolder126
    Poziom 10  

Po wymianie wszystko ok ucichło nie ma piszczenia wymieniłem wahadło rolkę i sprężynę gazową , pasek został stary stawiam że winne było wahadło bo rolka nie wyglądała źle sprężyna miała delikatny luz , nie wiem ale ważne że pomogło punkty poszły

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME