Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dokumentacja techniczna stacji transformatorowej 110kV/15 kV

wirek88 15 Mar 2013 20:32 2565 8
  • #1 15 Mar 2013 20:32
    wirek88
    Poziom 9  

Witam.Mam prośbę, potrzebuję kompletnej dokumentacji od stacji transformatorowej 110kV/15 kV( jakie są zastosowane zabezpieczenia,rodzaje odłączników,wyłączników,rozłączników,jak jest realizowany układ sterowania), ponieważ muszę przedstawić budowę takiej stacji na wybranym przykładzie na zaliczenie. Jeżeli ktoś taką dysponuję i chciałby się podzielić byłbym bardzo wdzięczny.

0 8
  • Megger
  • #2 15 Mar 2013 20:58
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

W takim razie, napisz co wiesz, bo jak liczysz na gotowca, to niestety:

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

0
  • #3 15 Mar 2013 21:28
    wirek88
    Poziom 9  

Chodzi mi o to, że muszę na przykładzie konkretnego GPZ 110/15 kV jakiegoś w Polsce przedstawić rozwiązania, nie chodzi mi o to, żeby ktoś cokolwiek robił za mnie, chodzi mi tylko o to, żeby ktoś mi pomógł uzyskać dokumentacje techniczną jednego konkretnego GPZu, a ja sobie na podstawie tej dokumentacji wszystko opracuję. Musi ona zawierać aparaturę ( czyli wszsytkie zabezpieczenia, układy pomiarowe oraz system sterowania)zarówno po stronie 110 kV jak i 15 kV.

0
  • Megger
  • #4 15 Mar 2013 21:43
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

Nie wiem, czy Ktoś Ci taką dokumentację udostępni?
    Może to w czymś pomoże Link

0
  • Megger
  • #6 15 Mar 2013 21:45
    wirek88
    Poziom 9  

Dzięki wielkie. Właśnie mam z tym trochę problem, dlatego tu napisałem. Bo niestety często są to projekty robione na konkretne zamówienie.

0
  • #7 15 Mar 2013 22:06
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

Dokumentacje istniejących stacji, to dość opasłe księgi i mało prawdopodobne, aby Komuś chciało się to udostępnić, poza tym istnieje coś takiego jak "lojalka" czyli umowa lojalnościowa albo ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa.
    Pozostaje jedynie opierać się na takich dokumentach jak podsunął Kolega zdzisiek1979.

0
  • #8 18 Mar 2013 18:37
    quet
    Poziom 10  

Zwykle DTR nawet małej stacji liczy co najmniej klika tomów po 1000 stron i objęta jest tajemnicą operatora. Osoba która udostępniła by to bez wiedzy zainteresowanego OSD mogła by spodziewać się sprawy w sądzie i dyscyplinarki. Jeżeli jesteś studentem to zapewne uczelnia ma jakąś umowę w ramach której jest możliwość legalnego uzyskania takiej , przynajmniej częściowej dokumentacji.

0
  • #9 20 Mar 2013 00:21
    wirek88
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc. Co do tego, że jestem studentem i dzięki temu mogę uzyskać taką dokumentację, to niestety uczelnia nie ma żadnej umowy i właśnie między innymi na tym polega zadanie, żeby samemu uzyskać dane. Ale część informacji znalazłem w internecie, część mam też z innych źródeł więc myślę, że coś z tego będzie.

W takim razie, życzę powodzenia. Temat zamykam. [sq9jjh]

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo