Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup telewizora 46 / 47 cali

KrzysSied 17 Mar 2013 21:38 1071 1
  • #1 17 Mar 2013 21:38
    KrzysSied
    Poziom 1  

Witam wszystkich. Temat podobny jak wiele innych ale w poprzednich postach nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Na początek trochę danych dla ułatwienia :
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m2 (4m x 5m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3,5m - 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 - 3 (rzadko więcej)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - raczej na wprost lub pod niewielkim kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - będzie wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - ona od zachodu, z boku TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - już nie mam (ale był stary kineskopowy SONY)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - TV ma służyć do oglądania (przeglądarka internetowa, 3d to tylko miłe dodatki ale w moim wypadku zbędne)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - telewizja cyfrowa (w moim wypadku n'ka)
    10 .Jakie urządzenia? - z rzadka PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - czasami dużo (jednak nie mniej niż 4 - 5 godzin)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - nie znam się na tym
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - film (najczęściej akcja, wojna) i sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - jak napisałem wcześniej miły dodatek ale dla mnie zbędny
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - również już pisałem, że bardzo rzadko
    16. Preferencje co do marki? - znam trochę jakość LG (ale telewizor mały i tylko HD) i nie chcę Philips'a (skomplikowane menu)
    17. Preferencje co do wielkości? - 46 - 47 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - ?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - głównie popołudnia, wieczory i noc
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - i tu b,dobre pytanko, oczywiście jak najmniej ale mogę mówić o 3000 zł. (mogę również jeszcze trochę poczekać jakąś promocję więc cena może być nawet trochę wyższa)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - to samo co internet miło ale niepotrzebnie

A teraz napiszę co już wiem sam :
    Był moment, iż byłem prawie pewny, że chcę LG47LM 620(640)S ale ostatnio sprzedawca w jednym ze sklepów pasujących do mojej osoby ("nie dla idiotów" :-) bardzo zachwalał Panasonic TX-L47ET60.
    Nie wiem czy chciałbym kupować tak drogie modele jeżeli nie interesuje mnie 3D i przeglądarka internetowa. Ale usłyszałem, iż na dzień dzisiejszy aby uzyskać dobrą jakość obrazu trzeba brnąć w 3D nawet jeżeli nie będzie się z tego korzystać. Co o tym myślicie i co byście mi zaproponowali.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME